Erdoğan: Kardeşlerimizi kurtaralım istedik...

Erdoğan, Garê'de 13 kişinin ölümüyle ilgili ilk kez konuştu

Erdoğan: Kardeşlerimizi kurtaralım istedik...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin Rize, Aksaray, Eskişehir ve Konya kongrelerindeki konuşmasında, asker, polis ve istihbaratçı 13 kişinin Garê'de ölümüyle ilgili ilk kez açıklama yaptı.

“Teröristler tarafından alçakça katledilen, şehit edilen 13 kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum” diyen Erdoğan, “Erdoğan "Bu kardeşlerimiz, bir kısmı beş ay bir kısmı 6 ay bu teröristlerin ellerinde esirdi. O günden bugüne bu kardeşlerimizi nasıl kurtaracağız, hep bunun hesabını yaptık. Çok uğraştık. En son bu operasyonların yapıldığı gece, artık bu operasyonları yapmak suretiyle bu kardeşlerimizi kurtaralım istedik..." dedi.

'MECLİS'TE GÜNDEME GETİRECEĞİZ'

"Öncelikle Irak'ın kuzeyindeki terör yuvalarını dağıtmak için başlattığımız harekâtımızda şehit olan 3 askerimiz ile teröristler tarafından alçakça katledilen 13 kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bu kardeşlerimiz, bir kısmı beş ay bir kısmı 6 ay bu teröristlerin ellerinde esirdi. O günden bugüne bu kardeşlerimizi nasıl bu terörist alçakların ellerinden kurtaracağız hep bunun hesabını yaptık. Çok uğraştık. En son bu operasyonların yapıldığı gece artık bu operasyonları yapmak suretiyle bu kardeşlerimizi kurtaralım istedik. Gerek savunma bakanım, gerek MİT, gerek polis hep birlikte yapılan çalışmalar neticesinde adım atıldı ve ilk etapta bütün inlerine gireceğiz demiştik ya 42 tane terörist bu esnada gebertildi. Bu sıra esnasında esirleri mağarada en köşe noktaya sıkıştırarak en son bunlardan bir tanesi ki Meclis'te biz bununla ilgili bir soruşturma genelgesi vererek bunun bütün detaylarını Meclis'te gündeme getireceğiz. Bu sabah Naci Bey'le bunu konuştuk. Çünkü bunların parlamentodaki temsilcilerinde yalan bol."

'GEL GÖR Kİ BAŞARAMADIK'

"Ordumuzun zaman ve mekan sınırı tanımaksızın ülkemizin ihtiyaç duyduğu milletimizin bekası için gereken her hakerâtı kendi imkanlarıyla yürütebileceği seviyeye ulaşmasıyla Allah hamdolsun gurur duyuyoruz. Her geçen yıl daha da gelişen kabiliyetleri donanımı ve insan gücüyle Türk ordusunun önünde durabilecek ne bir terör örgütü ne de bir piyon güç vardır. Son harekâtımızda bu gerçeği bir kez daha biz de gördük. Ancak askerimizin karşısında duramayan terör örgütü maalesef alçaklıkta sınır tanımıyor. Bunlar alçak değil çukur, çukur. Çünkü alçaklık irtifadır. Onun için bunlara yakışanı tam oturtmamız lazım. Bölücü örgüt PKK'nın yıllar önce kaçırdığı, bunların içinde polis, asker var. Gel gör ki bunu başaramadık. Ve en sonunda alçaklar bu kardeşlerimizi, işte orada baktılar ki buradan kaçış, çıkış yok, bunların sözde lider konumunda olanı şu anda Malatya'da bütün tetkikler yapılıyor, hatta arkadaşlarla istişaresini yaptık aileleri bizzat gelip görsünler dedik. Aileleri de gelip görmek suretiyle Malatya morgunda bunlar onlara gösterilerek teslimi yapıldı. Bu masumların kanı Irak veya Suriye'de hangi isimle faaliyet gösterir olursa olsun terör örgütüne destek çıkan herkesin eline bulaşmıştır. Bu sözüm kendi ülkelerinde elinde çakı olan herhangi birisini bile potansiyel terör tehdidi olarak görenleridir. Diyor ya parlamentodaki uzantıları 'Ellerinde çakı bile yoktu' diye. Bu sözüm medya ve sosyal medya dahil, her platforma teröre sempati besleyen hatta bunun imasını dahi yapanlara karşı en sert tedbirleri dahi uygulamaktan kaçınmayanlaradır."

'BAY KEMAL BUNLARI İYİ ÖĞREN'

"Bay Kemal bunları iyi öğren. Biz kimin nerede ne yaptığını iyi biliyoruz. Sen de istesen de istemesen de öğreneceksin. Bu sözüm yanına aldığın paydaşlarınla Ankara'dan İstanbul'a yürümeye benzemez. Bu gerçekleri kimlerle birlikte olduğunu iyi öğreneceksin. Bu sözüm toplum huzurunu ülke güvenliğini milli çıkarlarını tehdit eden her kesime dünyayı dar edenleredir. Bu sözüm terör örgütü uzantılarıyla aralarına hiçbir mesafe koyamayanlaradır. Bu sözün Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin kararlarını hiçe sayıp terör örgütlerinin propaganda aygıtlarına dönüşen sosyal medya mecralarınadır. Hepiniz bu 13 masum insanın alçakça infazından sorumlusunuz. Üstelik bu aynı terör örgütünün ilk katliamı da değildir."

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 18:19

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 3 hafta Önce

Senin emrinle bombaladınız katil ler er gec hesap vereceksin koltugun icin her sey yapan bir vatan haini sin

Alkollü Vatandas
Alkollü Vatandas - 2 hafta Önce

SANSSIZLIK ILE FELAKET ARASINDAKI FARK NEDIR SORUSUNA NASIL CEVAP VERILIR?
SANSSIZLIK PKK TARAFINDAN KACIRILMIS OLMAK! FELAKET ISE KACIRILAN BU INSANLARIN TÜRK ORDUSU TARAFINDAN KURTARILMA GIRISIMIDIR!!!

SIRADAKİ HABER