Erdoğan'ın intihardan vazgeçirdiği Çatraş cinayetten gözaltında

Çatraş ifadesinde cinayeti itiraf etti

Erdoğan'ın intihardan vazgeçirdiği Çatraş cinayetten gözaltında

İstanbul Sultangazi’de Vezir Çatraş, eşiyle ilişkisini olduğunu öne sürdüğü DJ Celal Doğancık’ı öldürüp evi yaktığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Çatraş, 25 Aralık 2015’te intihar girişimiyle Türkiye gündemine gelmişti. Köprüdeki intihar girişimini olay yerinden geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan önlemişti.

Hürriyet’ten Çetin Aydın’ın haberine göre, Sultangazi Yunus Emre mahallesinde geçen pazar gecesi saat 02.00 sıralarında bir evden dumanlar yükselmesi üzerine hemen itfaiyeye haber verildi. Poliste olay yerine gelerek çevre önlemi aldı. İtfaiye yangını söndürdüğünde içeride ev sahibi eğlence mekanlarında DJ’lik yapan Celal Doğancık’ın cansız bedeniyle karşılaştı. Doğancık’ın cesedi incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Olay Yeri İnceleme ekipleri, yaptıkları incelemede, cesedin boğazında boğulma izlerine rastladı. Doğancık öldürüldükten sonra ev yakılmıştı. Bu bilgiler üzerine Sultangazi Araştırma Büro Amiriliği ekipleri harekete geçti.

Polis yaptığı araştırmada, Celal Doğancık’ın Vezir Çatraş’la husumet içinde olduğunu belirledi. İddiaya göre, Çataş, eşi Özge Çatraş’la ilişkisi olduğunu söylüyor ve Doğancık’ı tehdit ediyordu. Polis, kamera görüntülerinden de olay günü Çatraş’ın yanındaki bazı kişilerle ev bölgesinde olduğunu belirledi.

Yapılan tespitlerin ardından ekipler harekete geçti. Düzenlenen operasyonda Vezir Çatraş, N.Ç ve A.Ç gözaltına alındı. Vezir Çatraş, emniyette cinayeti itiraf etti. Eşiyle ilişkisi olduğu için cinayeti işlediğini öne sürdü. 3 kişi emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

KAMU KURUMUNDA İŞE SOKULMUŞTU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 25 Aralık 2015 günü 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçerken, bir vatandaşın intihar girişiminde bulunduğunu görmüş ve makam aracını durdurarak intihar girişimini sonlandırmıştı.

Vezir Çatraş, çalıştığı tekstil atölyesinden işsiz kalmış ve maddi zorluk içine girmişti. Bu nedenle eşi Özge ile arasında geçimsizlik başlamıştı. Bu nedenlerle köprüye çıkmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla kendisine bir kamu kurumunda iş bulunmuştu.

Vezir Çatraş’ın eşi Özge Çatraş, geçtiğimiz nisan ayında çocukları Yağmur Su ve Deniz Yağız’ı evde bırakarak kayıplara karıştığı haberleri medyada yer almıştı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 17:48

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER