Erdoğan'ın hedef gösterdiği Afrika gazetesine saldırı

Kıbrıs'ta yayınlanan Afrika gazetesi, kalabalık bir grubun saldırısı altında

Erdoğan'ın hedef gösterdiği Afrika gazetesine saldırı

Afrin operasyonuna dair attığı manşetin ardından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hedef gösterdiği Kıbrıs'ta yayınlanan Afrika gazetesi, kalabalık bir grubun saldırısı altında.

Kıbrıs'ta yayınlanan Afrika gazetesi, “Kıbrıs’a Barış Harekatı, Suriye’ye Zeytin Dalı Harekatı… Türkiye’den Bir İşgal Harekatı Daha” manşeti nedeniyle saldırıya uğruyor.

Gazetenin yayın yönetmeni Şener Levent, Bianet'ten Ekin Karaca'ya yaptığı açıklamada "Kuzey Kıbrıs'ta Madımak ruh halini yaşadıklarını" söyledi.

Gazete önünde 200-300 kişinin toplandığını, atılan taşlarla camların kırıldığını söyleyen Levent, çevre köylerden grupların gazeteye doğru yola çıktığı duyumunu aldıklarını söyledi.

Levent, bina önündeki polislerin son derece etkisiz olduğu bilgisini verdi.

Afrika gazetesinin manşeti hakkında dün Bursa’da konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, şunları söylemişti:

“Kuzey Kıbrıs'ta bir gazete ahlaksızca bir başlık atmış... "Türk ordusunu Kıbrıs'tan sonra yeni bir işgal yaptığını" söylüyor. Bu ne ahlaksızlıktır bu ne edepsizliktir. Ben Kuzey Kıbrıslı kardeşlerime böyle bir durum sergilemek suretiyle Kuzey Kıbrıs'ta onlara cevap vermeleri lazım.”

Şener Levent, Erdoğan’ın bu sözlerinden önce kendilerine yönelik herhangi bir tepkinin olmadığını belirtti ve tepkileri Erdoğan'ın sözlerinin ateşlediğini söyledi.

Kaynak: Bianet

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 21:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER