Erdoğan'dan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay hakkında suç duyurusu

Erdoğan'ın avukatları Altay hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu

Erdoğan'dan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay hakkında suç duyurusu

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını duyurdu.

CHP Grup Başkan vekili Engin Altay, katıldığı bir televizyon programında kullandığı, "Rahmetli Menderes de bir dönem dinci odaklara pek yüz vermişti, taviz vermişti. Ve onlar o kadar ileri gitmişlerdi ki Menderes’ten aldıkları güç ve yüzle… Menderes sonra ne yapmak zorunda kaldı? Atatürk’ü Koruma Kanunu yapmak zorunda kaldı. Umarım Erdoğan’ın da sonu benzemesin Menderes'e" sözleri tartışma yarattı.

ERDOĞAN'DAN 'EDEPSİZ' YANITI

Erdoğan, partisinin grup toplantısında, "Şimdi bir edepsiz, ahlaksız benim de akıbetimin Menderes gibi olacağını söylüyor. Be ahlaksız biz kefenimizi giyerek yola çıktık. Ölümden korkmadık. Bu yolculuğumuzu böyle devam ettireceğiz. Siz zaten ölümden kaçacak delik arayanlardansınız" ifadelerini kullandı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

Bu açıklamanın ardından Erdoğan'ın avukatları Altay hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
kısır siyaset tartışmaları
kısır siyaset tartışmaları - 2 ay Önce

bunlarda siyasette hiç anlamıyor abi bırakın menderesi dini atatürk falan ekonomik konuları dile getirin siz iktidara gelince istediğinizi göreve atayın.nutuk dağıtımına izin verilmemişte şu da buda karşı taraf bu tarafı tahrik ediyor bu taraf karşı tarafı tahrik ediyor.geçmişte yaşamayın bugüne gelin geçmiştekilerin hatalarını geçmiştekiler çekmiştir ama bugündekilerin hataların bugün yaşıyanlar çekiyor.

SIRADAKİ HABER