Erdoğan'dan 'barış' diyen Türk Tabipler Birliği'ne: Terörist seviciler

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 'savaşa hayır' açıklaması yapan kesimleri eleştirdi

Erdoğan'dan 'barış' diyen Türk Tabipler Birliği'ne: Terörist seviciler

Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi'nin (TTB), Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin Kuzeybatısında bulunan Afrin'e yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı'na ilişkin olarak yaptığı, "Savaşa hayır, barış hemen şimdi!" açıklamasını eleştirdi. "Bazı kesimler bunu iyi duysunlar. Bugün operasyonun 7. günü. 343 terörist etkisiz hâle getirildi" diyen Erdoğan, "Bundan rahatsız olan, sözde Türk Tabipler Birliği gibi bir kesim 'savaşa hayır' diye kampanya yürütmek istiyor. Bu terörist sevicilerin bugüne kadar barışa evet dediklerini duymadık. Bunlar bugüne kadar güneydoğuda, doğuda, vatandaşlarım şehit edildi. İçeride olan terör uygulayıcılarına yönelik en ufak açıklama duyduk mu? Duymadık" diye konuştu.

TTB NE DEMİŞTİ?

Türk Tabipler Birliği (TTB), şu açıklamada bulunmuştu:

“Savaş, doğada ve insanda tahribat yapan, toplumsal yaşamı tehdit eden, insan eliyle yaratılan bir halk sağlığı sorunudur.

Her çatışma, her savaş; fiziksel, ruhsal, sosyal ve çevresel sağlık açısından onarılmaz sorunlara yol açarak büyük bir insani dramı da beraberinde getirir.

Yaşatmaya ant içmiş bir mesleğin mensupları olarak, yaşamı savunmanın, barış iklimine sahip çıkmanın birincil görevimiz olduğunu aklımızdan çıkarmıyoruz.

Savaşla baş etmenin yolu, adil, demokratik, eşitlikçi, özgür ve barışçıl bir yaşam kurmak ve bunu sürekli kılmaktır.

Savaşa hayır, barış hemen şimdi!”

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2018, 20:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sen
Sen - 3 yıl Önce

Teror en buyuk seveceni diktedordur

SIRADAKİ HABER