Erdoğan çiftinin katıldığı bir etkinlik için 335 asgari ücretlinin bir aylık maaşını harcadılar

Bakanlık, 27 Şubat’ta “8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği Organizasyonu Hizmeti” adı altında bir ihale düzenledi

Erdoğan çiftinin katıldığı bir etkinlik için 335 asgari ücretlinin bir aylık maaşını harcadılar

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan’ın katıldığı 8 Mart Kadınlar Günü etkinliği için “335 asgari ücretli çalışanın bir aylık maaşına denk gelen 777 bin TL’yi sadece bir günlük etkinlik için” harcadı.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre Bakanlık, 27 Şubat’ta “8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği Organizasyonu Hizmeti” adı altında bir ihale düzenledi. İhale kapsamında “İstanbul’da üç bin kişinin katılımına uygun kapasitede kongre merkezi, konferans salonu veya toplantı mekânı” hazırlanması istendi.

‘ÖNGÖRÜLEMEYEN OLAYLARDA’ BAŞVURULMASI GEREKEN YÖNTEMLE İHALE

Kamu İhale Kanunu’nun “Doğal afet, savaş, öngörülemeyen durumlarda kullanılması gereken” tartışmalı pazarlık yöntemiyle düzenlenen ve sadece iki şirketin davet edildiği ihaleyi, 777 bin 500 TL teklif veren “Yedi Fark Tanıtım Organizasyon Bilişim Turizm Danışmanlık İnşaat Şirketi’nin” kazandığı açıklandı. Bakanlık ile şirket arasında da sadece “7 ve 8 Mart’ı” kapsayan iki günlük sözleşme imzalandı.

ERDOĞAN VE EŞİ EMİNE ERDOĞAN KATILDI

“Türkiye’mizin Kahraman Kadınları” adı altında düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Yüzbinlerce liralık organizasyon ihalesini alan şirketin internet sitesinde yer alan referanslar bölümünde de “Hayrat Vakfı, Rabi Platformu, İlim Yayma Vakfı, Memur- Sen, İslam Dünyası STK’lar Birliği, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Cumhurbaşkanlığı” gibi kurumlar yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2020, 15:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
ne diye
ne diye - 5 ay Önce

birde para istiyor mesaj olarak milletten bu ne lahana turuşu

SIRADAKİ HABER