Erdoğan 'Angry Birds'ü ziyaret edecek

Finlandiya'daki buluşma bugün gerçekleşecek...

 Erdoğan 'Angry Birds'ü ziyaret edecek

Tayyip Erdoğan, bugün Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de milyonlarca insanın tutkunu olduğu ve dünyanın bugüne kadar gördüğü en büyük mobil uygulama başarısı olarak bilinen Angry Birds'ü ziyaret edecek.

Ümit Çetin'in Hürriyet'teki haberine göre Erdoğan, Finlandiya, İsveç ve Polonya'yı kapsayan Avrupa ziyaretinin ilk durağı Helsinki'de Angry Birds'i geliştiren Rovio Şirketi'ni ziyaret edecek. Başbakan Erdoğan'a burada şirket yetkilileri tarafından Angry Birds ile ilgili bir sunum yapılacak. Erdoğan ayrıca bir gösteri salonunu gezecek.

2009 yılında Apple'ın İOS işletim sistemi için yayınlandıktan sonra çeşitli platformlarda 2 milyardan fazla kez indirilme başarısı gösteren Angry Birds oyunu, bugün piyasadaki en popüler oyunlardan biri.

EĞİTİM PROGRAMI

Angry Birds ile ünlenen Rovio Şirketi, 2003 yılında Espoo merkezli olarak üç üniversite öğrencisi Niklas Hed, Jarno Väkeväinen ve Kim Dikert tarafından kurulmuş bir oyun geliştiricisi ve eğlence şirketi olarak biliniyor. Ancak Erdoğan'ın bugün ziyaret edeceği şirketin özellikle çocukların eğitimine yönelik faaliyetleri de bulunuyor.

Erdoğan'a bu konuda bir sunum da yapılması bekleniyor. Angry Birds geliştiricileri tarafından çocukların eğlenerek öğrenmesi için geliştirilen Angry Birds Oyun Parkı, yeni bir Fin eğitim konsepti olarak adlandırılıyor. 3-8 yaş arası çocukları hedef alan konseptte çocukların çocukların öğrendiklerini ve yeteneklerini eğlenceli ve heyecanlı bir şekilde sergilemeleri hedefleniyor. Helsinki Üniversitesi Cicero Eğitim Ağı ile yapılan işbirliği ile hazırlanan programda, çocuklar bir yandan öğrenirken bir yanda da aktif öğrenimin içinde yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2013, 09:25
YORUM EKLE