Ensar ve TÜGVA’ya AB hibesi

Ensar’ın, “Gençlik Fısıltıları” projesine 31 bin 760 avro, TÜGVA’nın, “Genç Türkiye Kongresi” projesine ise 41,5 bin avro hibe edildi

Ensar ve TÜGVA’ya AB hibesi

Türkiye Ulusal Ajansı, AB Erasmus Gençlik Diyaloğu Programı başvuru sonuçlarını açıkladı. Ensar Vakfı’nın “Gençlik Fısıltıları” isimli projesi, 31 bin 760 avro hibeye hak kazandı.

TÜGVA’ya ise “Genç Türkiye Kongresi” için 41 bin 540 avro hibe edilmesi kararlaştırıldı.

AKP’ye yakınlığı ile bilinen ve kamu kaynaklarından sağlanan ayrıcalıklarla kamuoyunda tartışmalara neden olan Ensar Vakfı ve TÜGVA’nın projelerinin, “AB Erasmus Gençlik Diyaloğu Programı” kapsamında desteklendiği öğrenildi.

TÜGVA HİBEYİ KAPTI

Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı, “Gençlik Diyaloğu Programı” kapsamında destek talebi kabul edilen kurum ve projeleri açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olduğu TÜGVA, “Genç Türkiye Kongresi” için hibe aldı. Vakfın, “Gençleri toplumun önemli meseleleri ve çözüm bekleyen sorunlarımız üzerine düşündürmeyi hedefleyen” ve altı ayı kapsayan projesi için 41 bin 540 avro hibe edildiği bildirildi.

ENSAR’A 31 BİN AVRO

Bünyesindeki yurtta yaşanan çocuk istismarı ile gündeme gelen ve MEB ile yaptığı anlaşmalar ile okullara girmesine olanak sağlanan Ensar Vakfı da hibe alan kurumlar arasında yer aldı.

Türkiye Ulusal Ajansı’nın açıkladığı listeye göre, Ensar’ın “Gençlik Fısıltıları” isimli projesine, 31 bin 760 avroluk destek sağlandı.

BirGün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre, Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı proje başvurularının değerlendirme sonuçlarına ilişkin açıkladığı listeye göre, Ensar ve TÜGVA’nın yanı sıra “2020/R1” başvuru döneminde hibe verilen diğer kurum ve kuruluşlar ise şunlar oldu:

Parlamenter Danışmanlar Derneği – Gençlerle Umut Dolu Gelecek: 23 bin 360 avro.

İzmir Olgunlaşma Enstitüsü - Kültürel Mirasın İzinde Bireysel Gelişim ve Farkındalık: 31 bin 840 avro.

Gaziantep Üniversitesi - Kentimin Sürdürülebilirliğinde Söz Sahibim: 32 bin 560 avro.


YORUM EKLE
YORUMLAR
değişen bir şey yok
değişen bir şey yok - 8 ay Önce

hani fetö dersaneleriyle yurtlarıyla köşe başını tutup zeki çocukları devşiridi bu misyonu tügva gibi kendilerine devrettiler.madem devleti yönetiyorlar maarif vakfı ne güne duruyor.siyasi taraf için sadece tügvaya yatırım yapıyorlar.ihalelerde buna para yatırana ihale veriyor diyenlerde var.

SIRADAKİ HABER