Dünya basını Ankara'daki patlamayı nasıl gördü

Ankara Valisi, ilk belirlemelere göre 5 kişinin öldüğünü, 10 kişinin yaralandığını açıkladı

Dünya basını Ankara'daki patlamayı nasıl gördü

Ankara Kızılay'da Genelkurmay Başkanlığı'na 300 metre mesafede askeri servis araçlarının geçişi sırasında meydana gelen iki ayrı bombalı saldırı uluslararası basında geniş yer buldu.

İlk belirlemelere göre beş kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı ajanslar 'son dakika' olarak duyurdu.

İngiliz haber ajansı Reuters'ın 'son dakika' geçtiği haberinde, "Ankara'da büyük bir patlama meydana geldi.

Polis, patlamanın aracın patlaması sonucu yaşandığını söyledi. Çok sayıda insan yaralandı" ifadesi yer aldı.

Derniuer Hour: Ankara’da büyük patlama meydana geldi, Ankara Valisi Mehmet Işıklar’ın açıklamasına göre 5 kişi hayatını kaybetti ve 10’dan fazla kişi yaralandı.

Askeri servis araçlarını hedef aldığı bildirilen saldırıyı kimin yaptığı belli değil.

Türk kanalları Ankara’da çok şiddetli patlama diye haberleri verdi.

10 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da yine bir patlama olmuştu ve 103 kişi hayatını kaybetmişti , saldırıyı IŞİD üstlenmişti.

Ocak 2016 tarihinde yine İstanbul’da patlama olmuştu ve 10 kişi hayatını kaybetmişti.

Türkiye’nin doğusunda PKK’nın son günlerde düzenlenen operasyonlara karşılık zaman zaman askeri araçlara saldırılar düzenlediği haberleri basında yer almaktaydı.

Le Soir : Türk kanalları Ankara’da şiddetli bir patlama diye haber verdiler. Ankara’da Kızılay’a yakın bir bölgede Askeri servis otobüslerini hedef alan bir patlama meydana geldi. Türk haber kaynaklarına göre 5 kişi hayatını kaybetti, 10 kişiden fazla yaralı var. Ankara Valisinin yaptığı açıklamaya göre son durum bu. Başbakan Davutoğlu Brüksel ziyaretini iptal etti. Brüksel’de AB’de görüşmelerde bulunacak olan Başbakan Davutoğlu saldırı sonrası yaptığı açıklamayla Brüksel ziyaretini iptal ettiğini açıkladı.

Türkiye’ye geçtiğimiz yıldan bu yana bazı saldırılar düzenlendi, yine Ankara’da tren istasyonu yakınında patlamada 103 kişi hayatını kaybetmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2016, 19:22

YORUM EKLE
YORUMLAR
Berçem
Berçem - 5 yıl Önce

Cizre'de o kadar sivil öldürüldü kimse görmedi ama ankarayi hemen haber yaptılar lanet olsun ya böyle insanlara böyle devletlere

SIRADAKİ HABER