Duble yol yaptılar ama köye giriş sağlayan yola bağlantıyı unuttular

Vatandaş, ters yönü kullanarak köylerine gitmek zorunda kaldı

Duble yol yaptılar ama köye giriş sağlayan yola bağlantıyı unuttular

Rize'nin Güneysu ilçesinde yapımı tamamlanan duble yol inşaatı sırasında Akarsu köyüne daha önce giriş sağlanan yola bağlantı yapılması unutulunca vatandaşlar ters yönü kullanarak köylerine gitmek zorunda kaldı.
İlçede kamulaştırma sorunları nedeniyle yaklaşık 4 yıldan bu yana yapımı süren Rize-Güneysu karayolu duble yol inşaatı tamamlanarak geçtiğimiz günlerde çift yönlü olarak trafiğe açıldı.

Yol üzerinde ilçeye bağlı Akarsu Köyü'ne giriş yapılmaması üzerine bölgede oturanlar araçlarıyla ters yönü kullanarak köylerine ulaşım sağlamak zorunda kaldı. Bu sırada karşı yönden gelen araçlarla da karşı karşıya kalan vatandaşlar, sorunun bir an önce giderilmesini istedi.

Köylerine giriş yolunun olmadığını belirten Akarsu Köyü Muhtarı Bayram Dinç, "Derdimizi anlatmak için kimseye ulaşamıyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bizi yanına kabul ediyor. Ama biz Rize'de kimseye ulaşamıyoruz. Bürokratlarımızın çoğundan şikayetçiyim. 1-2 ay istediler ama 7-8 ay geçti henüz yolumuz yapılmış değil. Şu an köye girmek için ters yöne giren araçlar doğru yoldan gelen araçlarla kafa kafaya geliyorlar. Bunu Karayolları Bölge Müdürlüğü de biliyor. Talebimiz köyümüzün giriş yolunun yapılması. Gitmediğim kapı kalmadı. Bize hiçbir türlü geri dönülmedi. Şimdi biz bu olayı kamuoyu ile paylaşıyoruz, bizi neden böyle yaptın diye aramasınlar" dedi.

'DAHA ÇOK KAZA OLSUN DİYE Mİ YAPTILAR?'

Daha önce köyün girişindeki kavşağın doğru yerde olduğunu belirten mahalle sakini Mustafa Karaosman ise şunları söyledi:

"Bu yapılan yeni yolda girişi uzaklaştırdılar. 'Kaza daha çok olsun' diye mi bunu yaptılar? Ben buradan evime giderken bir kaza yapsam sorumlusu kim olacak? Ben mi sorumlu olacağım? Yoksa karayolları mı? Bunun gereği nasıl olacaksa olsun. Yolu mu kapatalım. Yapılması gerekiyorsa iş makinesi ile  yolu da kazarız. Ondan sonra beni suçlu olarak buradan alacaklar mı?"

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2017, 19:52

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER