Doktordan Alevi hastaya: Aleviler terörist, Berkin dosyasını oku gel öyle konuşalım!

Hastanede doktordan Alevi hastaya hakaret

Doktordan Alevi hastaya: Aleviler terörist, Berkin dosyasını oku gel öyle konuşalım!

Sultan Eylem Keleş / Demokrat Haber

Çapa Tıp Fakültesi'de hasta İ.K., Prof. Dr. A.Ş. Demirel tarafından ayrımcılığa uğradığını iddia etti. Prof. Dr. Demirel, hasta İ.K'ya "Alevilerin hepsi teröristtir, Gezi'ye katılanların hepsi Alevidir, Berkin Elvan dosyasını aç oku" ifadelerini kullandı.

Muayene olmak amacıyla Çapa Tıp Fakültesi'ne giden İ.K.'ya (52), Prof. Dr. Ahmet Şeref Demirel tarafından muayene edildikten sonra, "Nerelisin, Alevi misin?" şeklinde sorular yöneltildi.

İddiaya göre Prof. Dr. Demirel, İ.K. Alevi olduğunu söyleyince, "Aleviler cem evinde dansöz oynatıyor, şarap içiyor, buralar cümbüş evidir. Böyle din mi olur? Alevilerin hepsi teröristtir. Aleviler ve Kürtler DHKP-C ve PKK'lıdır" dedi.

TEDAVİ ETMEDİ, 'BERKİN ELVAN DOSYASINI OKU GEL' DEDİ

İ.K'nın iddiasına göre Gezi direnişini de hedef alan Prof. Dr. Demirel, Gezi eylemlerine katılanların hepsinin Kürt ve Alevi olduğunu, bunların hepsinin de "vatan düşmanı ve şarapçı" olduğunu söyledi.

Doktor, tahlillerini gösteren İ.K.'ya, "Bir şeyin yok senin, Berkin Elvan dosyasını oku gel, öyle konuşalım" dedi.

Hasta İ.K, Prof. Dr. A.Ş.Demirel hakkında Fakülte Dekanlığı ve Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulundu.

Demokrat Haber

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2015, 16:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
gmjmjhh
gmjmjhh - 3 yıl Önce

ah insanlık islamla beraber sende yok oldun

Nizamettin aktaş
Nizamettin aktaş - 3 yıl Önce

EĞER BU OLAY ŞANMIŞSA DERHAL BU KİŞİNİN AIL SAĞLIĞI İLE İLEGİ GEREKLİ TESTLER YAPILMALI. İTİRAZ İNSANIN, İNSAN OLMASINDAN KAYANAKLI EN DOĞAL HAKKIR. SALDIRGAN OLAN,YIRTICI VE VAHŞİ OLAN ASLANDIR,KURTTUR. ANÇAK KUŞ SALDIRISINA KARŞI SAVUNMA VE DİRENME HAKKI VARDIR. NE YAZIKKİ ÜLKEMİZ İNSANLARI EVRENSEL DEĞERLERDEN YOKSUN OLUŞLARI İNSAN OLMANIN GEREKLERİNİ UNUTMUŞ.

demokrasi
demokrasi - 3 yıl Önce

bu doktorun yaptıkları doğru ise sadece ağzı değil beyni de ishal olmuş. tedavi edeceğine tedavi edilmeli

Vesile vehbi
Vesile vehbi - 3 yıl Önce

Eğer hastayı Alevi diye muayene etmemiş ve ilgilenmemişse o doktor ettiği yemini unutmuş olayı tabipler Birliği'ne de şikayet etmeli yargı doktorun aleyhine karar verirse meslekten Mene kadar gider bu dava