Diyarbakır'daki patlamada kayıp kişilerin yaşamını yitirdiği kesinleşti

Diyarbakır'da önceki gün meydana gelen patlamada kayıp olan 13 kişi ile ilgili DNA teşhis işlemi tamamlandı

Diyarbakır'daki patlamada kayıp kişilerin yaşamını yitirdiği kesinleşti
Diyarbakır'ın Sur ilçesine bağlı Dürümlü Mezrası'nda 12 Mayıs akşamı meydana gelen patlamada 3 kişi yaşamını yitirmiş, 23 kişi yaralanmış, 13 kişinin ise kaybolduğu açıklanmıştı.

Olayla ilgili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yapılan açıklamada, elde edilen parçalanmış cesetlerin DNA tespitinin İstanbul'da tamamlandığı belirtildi.

Açıklamada, "İlimiz Sur ilçesi Dürümlü mezrasında 12 Mayıs 2016 tarihinde saat 22.30 sularında bölücü terör örgütü mensuplarınca bomba yüklü kamyonun patlatılması sonucu 16 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 23 vatandaşımızın da yaralandığı olayla ilgili olarak soruşturma kapsamında hayatını kaybeden 3 vatandaşlarımızın kimliği tespit edildikten sonra cenazeleri otopsi işlemlerinin ardından 13 Mayıs 2016 tarihinde ailelerine teslim edilmiş olup, hayatını kaybeden 13 vatandaşımızın cenazeleri ise İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'nca yapılan DNA ve kimlik tespit çalışmalarının 16 Mayıs 2016 tarihi itibariyle tamamlanmış, cenazeler ise ailelerine teslim edilecektir. Olayın meydana geldiği alanda olay yeri inceleme çalışmalarının yapıldığı, olaya ait delillerin toplandığı, olayın görgü tanıklarının beyanlarının tespit edildiği, delil toplama ve şüphelilerin tespitine yönelik çalışmalar titizlikle çok yönlü olarak devam etmektedir" denildi. 

İSMİ NETLEŞENLER

Habertürk’ün aktardığına göre; Diyarbakır'da yaşamını yitirdiği kesinleşen kişilerin isimleri şöyle: Seyithan Yakar, Orhan Yakar, Gerçek Yaman, Rıza Yaman, Sait Yaman, Temur Yakar, Mehmet Yaman, Tahir Yaman, Uğur Yaman, Salih Yaman, Davut Yaman, Emrullah Yeşil.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2016, 23:41
YORUM EKLE