Diyanet TV sermayesi 275 bin TL'den 25 milyon 275 bine çıkarıldı

Diyanet TV, 2018 yılında Türkiye Diyanet Vakfı'nın iştiraki olarak kurulmuştu

Diyanet TV sermayesi 275 bin TL'den 25 milyon 275 bine çıkarıldı

Türkiye Diyanet Vakfı, 17 Mayıs 2018 tarihinde medya alanında Vakıf Medya Sanat Radyo Televizyon Anonim Şirketi'ni kurdu.

RTÜK, 2 Temmuz 2018 tarihinde, şirkete; "Diyanet TV" logosu ile yayın lisansı verdi. Diyanet TV, 16 Ağustos 2018 tarihinde saat 23.45'te düzenlenen özel yayınla, yayın hayatına başladı. Diyanet TV yayını, önce TRT'ye tahsis edilen uydu frekansları üzerinden yayın yaptı, 1 Aralık 2018 tarihinden itibaren, yayınına; kendisine tahsis edilen TURKSAT frekansları üzerinden devam etti. Diyanet TV, UTELSAT uydusu üzerinden Avrupa ülkelerine, YAMAL uydusu üzerinden Orta Asya ülkelerine de erişiyor. Kanal; Digitürk, D-Smart, Tivibu, Turkcell TV üzerinden de yayın yapıyor.

22 Nisan 2021 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarına göre, Diyanet TV'nin yayıncı şirketi Vakıf Medya Sanat Radyo Televizyon Anonim Şirketi, sermayesini 25 milyon 275 bin TL'ye çıkardı. Şirket, Mayıs 2018’de 275 bin TL sermaye ile kurulmuştu.

ANKA'dan Sinan Tartanoğlu'nun haberine göre, Diyanet TV’nin yayıncı şirketi Vakıf Medya’yı yöneten Türkiye Diyanet Vakfı’nın mütevelli heyeti başkanlığı görevini Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş yürütüyor. Türkiye Diyanet Vakfı'nın mütevelli heyetinde, Ankara Ticaret Odası Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın kuzeni Gürsel Baran da yer alıyor. 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2021, 13:01

YORUM EKLE
YORUMLAR
niye şaşırıyorsunuz
niye şaşırıyorsunuz - 2 hafta Önce

adı üstünde diyanet işte, diyanet borç alacak ilişkisi demek bu uhrevi olabilir dünyevi olabilir.din eşittir dyn borç(alacak hakkıda olur) demek.denge kelimeside buradan çıkmış olabilir yada tam tersi.borç eşittir parada demek.örnek kazakistan para birimi tenge(denge) tam yerinde kullanım.eskiden gümüşten kullanılan denak diye bir para varmış hatta roma dahil şuan dünyada kullanılan dinar dinarus kavramıda burdan çıkmış olabilir.zaten tarihte ilk bankalar nedir din kurumları örnek zigguratlar şuan ayrıymış gibi görünüyor ama hala bazı gelenekler sadece islamda değil diğer dinlerdede geçerli.yani din bir ekonomik kavram inanç ile karıştırmayın inanç bir felsefe yaşam tarzı.din türkçesi töre yasa kural da desek yanlış olmaz.kurallar niye var mülk ve imtiyaz hak paylaşımı için var.yandi durum yine duygusal yani para yani borç kim kime ne kadar borçlu meselesi.

SIRADAKİ HABER