Diyanet, tepki çeken makam aracını iade edecek

Görmez: İbret-i alem için o aracı iade edeceğim

Diyanet, tepki çeken makam aracını iade edecek

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Habertürk'te katıldığı canlı yayında, 1 milyonluk makam aracıyla ilgili konuştu. Görmez, aracın iade edileceğini açıkladı.

Görmez'in canlı yayında yaptığı açıklamalar şu şekilde:

"Bakanlar Kurulu sadece kurumlara belli bir baremin üzerinden araç alınacaksa izin veriyor. O izni valiliklere de veriyor. Araç talebi bizden geldi. Mevcut araçla yürümek mümkün görünmüyordu. Edep el vermediği için daha önce konuşmadım.

Eğer siz bir algı operasyonuyla Diyanet İşleri Başkanı'nı itibarsızlaştırmaya karar vermişseniz, o takdirde sadece Türkiye'de değil Diyanet'in hizmet götürdüğü bütün noktalarda bu adımı atıyorsunuz.

Bu haberler yayınlandığı zaman Diyanet İşleri Başkanı o araca binmemiş daha. Bunu gördüğüm an benim için o araç bir mezara dönüştü. Ben bir gün dahi o araca binmedim. Bu sarık leke kabul etmez. Bir nokta leke kabul etmez.

Ben ibret-i alem için o aracı iade edeceğim." 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2015, 00:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir vatandaş
Bir vatandaş - 3 yıl Önce

Peki Müftü efendi hırsızlara,yolsuzluk yapanlara ne diyorsunuz?

ali sel
ali sel - 3 yıl Önce

Hoca Efendi Papa dan biraz Feyz al.al.clio ya bindi lüx oto istemedi. Çok merak ettim eski aracının modeli ve markası neydi yürünmez halde dediğin?

TARAFSIZ
TARAFSIZ - 3 yıl Önce

arkadaş bir şeyi çok merak ediyorum bu adamlara ne içiriyorlar da böyle uçmuşlar .yaw he he edep el vermediği için konuşmadin:))))

hfghfhfh
hfghfhfh - 3 yıl Önce

tepki gelmezse binecekti o araca yani