Diyanet özel okul satın aldı

Türkiye Diyanet Vakfı iştiraki KOMAŞ A.Ş, Nakşibendi Şeyhi Mahmut Esad Coşan’ın kurucusu olduğu Ankara’daki bir koleji bünyesine kattığı öğrenildi

Diyanet özel okul satın aldı

Türkiye genelindeki 2 bin 500’den fazla 4-6 yaş Kuran kursu ile okul öncesi eğitimde etkisini artıran Diyanet İşleri Başkanlığı, şimdi de kolej işine el attığı öğrenildi. Türkiye Diyanet Vakfı iştiraki KOMAŞ A.Ş, Nakşibendi Şeyhi Mahmut Esad Coşan’ın kurucusu olduğu Ankara’daki bir koleji bünyesine kattığı belirtildi.

Birgün’den Mustafa Mert Bildircin’in haberine göre 1983 yılında Ankara Kocatepe Camisi ile inşaat sektörüne giren Türkiye Diyanet Vakfı iştiraki KOMAŞ A.Ş, İzmir’in ardından Ankara’da da özel bir okulu satın aldı. Ankara Etimesgut’taki ASFA Ferda Koleji’nin adı, “TDV Ferda Koleji” olarak değiştirildi.

Satın alım işlemlerine ilişkin detaylar henüz netleşmediği belirtilirken, vakfın, ASFA Ferda Koleji’ni devralmasının ardından Diyanet’e bağlı özel okul sayısı ikiye çıktığı kaydedildi. ASFA Ferda Koleji’nin, eğitim öğretim kapsamı itibarıyla vakfın ilk büyük koleji olduğu ifade edildi. Okul yönetiminin ise devir işlemini velilere, “Bugün sizlere güzel haberler paylaşmak istiyoruz” ifadesiyle duyurduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2020, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER