Diyanet İşleri Başkanı'ndan 'Çav Bella' açıklaması

Erbaş, “Bu çirkin eylemi öven sosyal medya hesapları hakkında soruşturma başlatıldı” dedi

Diyanet İşleri Başkanı'ndan 'Çav Bella' açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İzmir'de bazı camilerin hoparlörlerinden müzik yayını yapılmasına ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

Erbaş, ses sistemine yasa dışı şekilde girildiğini ve sosyal medyada bu eylemi öven ifadeler kullanan sosyal medya paylaşımları için soruşturma başlatıldığını söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İzmir'de bazı camilerin hoparlörlerinden müzik yayını yapılmasına ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Erbaş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"İzmir Müftülüğümüzün ses sistemine yasa dışı bir şekilde girerek müdahalede bulunan kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılan çirkin saldırı asla kabul edilemez. Mübarek Ramazan ayında tüm Müslümanları derinden yaralayan bu olayla ilgili suç duyurusunda bulunulmuş, bu provakatif eylemi gerçekleştiren, bu çirkin eyleme ilişkin videoları övücü ifadelerle sosyal medya hesaplarından paylaşanlar hakkında yetkili merciler tarafından soruşturma başlatılmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak konunun sonuna kadar arkasında olacağız.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
oyuna gelmeyin
oyuna gelmeyin - 1 yıl Önce

bana bu bizans pardon akp oyunları gibi geldi malum erdoğan siyaseti ortamı germe kaos tahrik siyaseti bunu 18 yıllı süreçte gayet açık görebilirsiniz.

SIRADAKİ HABER