Diyanet İşleri Başkanı: Çocuklarımızı ateizmi, deizmi, zerdüştlüğü pompalayan yapılara kaptırmayalım

Ali Erbaş, Diyarbakır Dini Yüksek İhtisas Merkezi'nde düzenlenen programda konuştu

Diyanet İşleri Başkanı: Çocuklarımızı ateizmi, deizmi, zerdüştlüğü pompalayan yapılara kaptırmayalım

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Diyarbakır'da sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve "kanaat önderleri"yle bir araya geldi.

Diyarbakır Dini Yüksek İhtisas Merkezi'nde düzenlenen programda Ali Erbaş, "irşat çalışmalarının arttırılması gerektiği"nin altını çizerek "Gençlerimizi batıl anlayışlara kaptırmayalım. Çocuklarımızı İslam'ın dışındaki ideolojilere, inançsızlığı pompalayan, ateizmi, deizmi, zerdüştlüğü pompalayan bir takım örgütlere, yapılara kaptırmayalım. Kaptırırsak bu bizim için çok büyük bir vebal olur" dedi.

Erbaş, "Biz ne kadar din-i Mübin'i İslam'ın sahih kaynaklardan öğretilmesine gayret edersek ve öğrendiğimiz ilmi irşada dönüştürürsek her karış toprağında ilim fışkıran bu güzel beldeler, bu güzel şehirler inşallah daha güzel olacak. Bu güzellik, insanımızın üzerinde gözükecek, bu güzellik gençlerimizin üzerinde gözükecek. Bunda da hepimizin payı olacak" ifadelerini kullandı.

İslam'ın Hazreti Ömer döneminde Anadolu topraklarına geldiğini söyleyen Diyanet İşleri Başkanı, "Camileriyle, medreseleriyle bu topraklar, bu medeniyetin en zengin dönemleri yaşamasına vesile oldu. Anadolu topraklarının meşalesi işte bu beldede yakıldı. Yakılan bu meşale ilimle, irfanla bilgiyle, hikmetle diğer yerlere götürüldü" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 15:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
sorun kimde acaba
sorun kimde acaba - 3 hafta Önce

sayın hocam aynayı karşınıza alın kendinize dışardan bir bakmayı öğrenin sadece siz değil müslümanlığı kimseye kaptırmayan o elbiseye bürünen bir sürü camaat tayfasıda dahil onlar sebebiyle millet ataist deist oluyor maalesef hatta ve hatta siyasi rantları için her cuma arka fona cami koyup bu ülkeye dünyanın en yüksek faizini ödeten hükümet ve tayfasının daha bir sürü eylemleri bunlar müslümansa biz değiliz diye kaçıyor herkes.

haydar
haydar - 3 hafta Önce

once sayın deyiliyeek birisi degilsin hoca neyin hocası oldugun bile bilmeyen ahlahksizsin birisin

eleştiri dili bu
eleştiri dili bu @haydar - 3 hafta Önce

ironi yapıyoruz saygıyı tabi haketmiyorlar

bu mudur müslümanlık
bu mudur müslümanlık - 3 hafta Önce

bugün dualarla yine olmayan bir yeri açıp milleti kandırdılar.inançlara duygusal değil akılla bakarsak islam kelimesi arapça selam ibraniceside şalom barış diye çeviriyorlar aslında tam türkçesi güven demek birine selam nehaber güven bana haberler nasıl demek gibi.müslüman kelimeside bu sıfatı taşıyan kişiye yani güvenilir kişi demek etimolojik bakarsak olaya diğer inanç rivayetlere inanmak insanlara kalmış ister inanır ister inanmaz.şimdi adamlar müslümanlığı islamı temsil ediyor ama halkı nasıl kandırırız onun derdindeler.ve hem inanç sahipleri hemde halk hala bunlar teveccüh ediyor neden ölçecek bir kapasiteleri yok herkes merkez bankası verilerine bakınca bunu ne anlama geldiğini bilmek için iktisat eğitimine sahip olması gerek onu geç ülkeni yüzde 1 i anca ölçebilir yani durumu vahim.

Halk
Halk - 3 hafta Önce

Masala anlatıyor

SIRADAKİ HABER