Diyanet 11 aylık harcamasıyla altı bakanlığı geçti

Hükümetin yeni görevler verdiği Diyanet İşleri Başkanlığı, 11 aylık bütçe harcamasıyla altı bakanlık ile birçok başkanlık ve müdürlüğü geride bıraktı

Diyanet 11 aylık harcamasıyla altı bakanlığı geçti

Hükümetin gelecek yıla dair program ve planlarında toplumsal problemlerin çözümünden, kadına yönelik şiddetle mücadeleye kadar yeni görevler verdiği Diyanet İşleri Başkanlığı 11 aylık bütçe harcaması ile altı bakanlık ile birçok başkanlık ve müdürlüğü geride bıraktı.

Gelecek yıl için 11.5 milyar lira bütçe ayrılan Diyanet’in bu yılki 11 aylık harcaması da netleşti.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın kasım ile ocak-kasım dönemi bütçe gerçekleşme sonuçlarına göre, Diyanet İşleri Başkanlığı kasım ayında 880 milyon lira harcama yaptı.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, Diyanet’in yıl başından bu yana 11 ayda yaptığı harcama ise 9.6 milyar liraya ulaştı.

Diyanet’in bütçe başlangıç ödeneği 10.4 milyar liraydı. Ancak daha sonra ödenek toplamı 7.4 milyar liraya indirildi.

Buna karşın Diyanet 11 ayda yaptığı 9.6 milyar liralık harcama ile ödenek toplamını aştı. Diyanet 11 aydaki harcaması ile daha yıl bitmeden Cumhurbaşkanlığı ve altı bakanlığı geride bıraktı.

Diyanet’in, 11 ayda yaptığı harcama ile geride bıraktığı bakanlıkların aynı süredeki harcamaları şöyle: Dışişleri Bakanlığı 3.9 milyar lira.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 2.3 milyar lira. Kültür ve Turizm Bakanlığı 5.2 milyar lira. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 6.4 milyar lira.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 6.5 milyar lira. Ticaret Bakanlığı 4.1 milyar lira.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Melek
Melek - 10 ay Önce

Faiz haram ama geri kalan herşey helal. Helal olsun size. Hesap gününe gerçekten inanıyorsanız, bütün bunların hesabını vermeye hazırlanın

SIRADAKİ HABER