'Dış mihrakın hası evindeymiş'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Hazine ve Maliye Eski Bakanı Berat Albayrak üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi.

'Dış mihrakın hası evindeymiş'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Hazine ve Maliye Eski Bakanı Berat Albayrak üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. Davutoğlu, “Demek ki dış mihrakın hası en yakınındaymış, kabinesindeymiş, evindeymiş Cumhurbaşkanının; ama Cumhurbaşkanı bunu fark etmemiş ” dedi.

Davutoğlu, il başkanları toplantısında hükümetin ekonomi politikalarını sert bir dille eleştirdi. Ahmet Davutoğlu, Merkez Bankası'nın faiz arttırımına gitmesi için, "Bu faiz yükünün altında fakir halk ezilecek, bu mudur adalet? Yüreğimiz yanıyor Anadolu’da insanlarımız feryat ediyor. Ama takip edilen politika daha önce söylenenlerin tam aksinde yine Türkiye’yi felakete götüren bir politikadır" diye konuştu. 

'DIŞ MİHRAKIN HASI EN YAKININDAYMIŞ'

Davutoğlu, özetle şunları söyledi: "Sayın Cumhurbaşkanı bugünlerde hiç ağzını açmıyor faiz konusunda. Ama geçmişte kendisinin Cumhurbaşkanı bizim Başbakan olduğumuz dönemde faizler 7 civarındayken yeri göğü inletiyordu. Şimdi Dünya’da faizler yerde sürünürken Sayın Cumhurbaşkanı’nın atadığı Merkez Bankası Başkanı faizi 675 baz puan artırıyor ve Sayın Cumhurbaşkanı sessiz. Peki nerede kaldı halka dönüp faizle ilgili ayet hadis okumalar. Nerede kaldı faiz lobisi dış mihraklar diyerek dikkatleri hep dışarıya çekme. Demek ki dış mihrakın hası en yakınındaymış, kabinesindeymiş, evindeymiş Cumhurbaşkanının; ama Cumhurbaşkanı bunu fark etmemiş.

'TÜRKİYE'Yİ FELAKETE GÖTÜREN POLİTİKA'

1 yıl önce dış mihrak, faiz lobileri diyerek dikkatleri Türkiye’nin yaşadığı bütün bunalımların sebebi olarak onu göstermişse Sayın Erdoğan şimdi bu kadar faiz arttırdığına göre ya bu dış mihrak bizatihi kendisidir. Ya da Türkiye’yi bu duruma getiren damadı hazine ve Maliye eski Bakanıdır. Sebep açık kimse bunu pandemi ile izah etmesin. Kimse Dünya’da krizi var demesin. Dünya’da şu anda yüzde 5’e kadar çıkan faiz yok. Peki Türk halkı niye bu faizi ödemek zorunda. Bu faiz yükünün altında fakir halk ezilecek, bu mudur adalet? Yüreğimiz yanıyor Anadolu’da insanlarımız feryat ediyor. Ama takip edilen politika daha önce söylenenlerin tam aksinde yine Türkiye’yi felakete götüren bir politikadır.

BAHÇELİ’YE ELEŞTİRİ

99 seçimlerinde bir başörtülü milletvekili seçildiğinde Sayın Bahçeli’den beklenti o başörtülü milletvekili üzerinden Meclis’in kapılarının başörtülülere açılmasıydı. Sayın Bahçeli Meclis’in kapılarını başörtülülere açtırmadı, başörtülü vekillere başını açtırdı ve Meclis’e öyle soktu. Sırtını böyle bir geçmişe dayayan iktidar, başörtüsü için teminat oluşturabilir mi? Sayın Erdoğan bugün bu kesimlerin baskısı ve vesayeti altındadır.

'3000 LİRA KİM GEÇİNEBİLİR?'

Asgari ücret ile ilgili yapılan konuşmalarda TÜİK’in enflasyon beklentileri üzerinden konuşuyorsunuz. Peki 2524 lira ile kim geçinebilir? 3000 lira ile kim geçinebilir? Asgari ücret 3300 TL olmalı ve bütün vergiler bunun dışında tutulmalı."

Kaynak: ANKA

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2020, 20:29

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER