Demokratik Alevi Federasyonu'ndan HDP açıklaması

FEDA'nın açıklamasında, “Aslında bizlere yaşattıkları bu zulüm çaresizliklerinin göstergesidir" denildi

Demokratik Alevi Federasyonu'ndan HDP açıklaması

Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA), HDP’ye yönelik gözaltı operasyonlarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

“Yezit AKP-MHP faşizmi bir kez daha halklara ve inançlara olan düşmanlığı ve kinini gösterdi” ifadelerinin kullanıldığı açıklamada, AKP-MHP’nin kandan ve zulümden beslendiği savunuldu.

FEDA, “Aslında bizlere yaşattıkları bu zulüm çaresizliklerinin göstergesidir. Topluma korku fırtınası estirerek sindirmek ve teslim almak istiyorlar. Korkmayan, sinmeyen, teslim olmayan toplum onların korkulu rüyasıdır. Tarihi direnişlerden biliyoruz ki karanlığın en koyu olduğu an şafağa en fazla yaklaşılan andır” dedi.

‘IŞİD'in İNTİKAMINI ALMAK İSTİYOR’

alevinet.com'un haberine göre, açıklamada şunlar da kaydedildi:

“Kendi sonunu hazırlayan RTE ve çeteleri saldırılarında pervasızlaşarak mazlumlar karşısında düştüğü acizliği, ekonomiden kalmayan hukuka, yok edilen kültürden dökülen uluslararası ilişkilere, askeri yenilgilerden kadın kırımı ile toplumsal cinnet halini yaşatmaktadır. Bu tür algı operasyonlarıyla kendisini ayakta ve iktidarda tutup miadını uzatmak istemektedir.

Bu operasyon biz Aleviler için daha da manidardır:

‘Kobani düştü düşecek’ diyen yezit Tayyip Erdoğan’ın beslemeleri, ruh ve dava ikizleri DAİŞ barbarlarına karşı YPG-YPJ öncülüğünde direnen ve kazanan halklardan, inançlardan intikâm almanın, kinini kusmanın operasyonudur.

Vahşi, barbar DAİŞ saldırılarına HDP ve Kürt halkı başta olmak üzere Aleviler, sosyalistler, feminist, ekolojist ve dünya halklarının ayağa kalkmasıyla kazanan demokrasiye karşı faşist saldırıdır bu.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER