Demirtaş'ın davasının şikayetçisi ve savcısı 'FETÖ'den cezaevinde

Demirtaş'ın, 16 Mayıs'ta Viranşehir'de görülecek davasının savcısı ve şikayetçisinin 'FETÖ' tutuklusu olduğu ortaya çıktı

Demirtaş'ın davasının şikayetçisi ve savcısı 'FETÖ'den cezaevinde

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında, Urfa Viranşehir'de açılan davanın ilk duruşması görülecek. Demirtaş hakkında şikayetçi olan emniyet müdürü ve fezleke hazırlayan savcının ise 'FETÖ'den tutuklu olduğu ortaya çıktı.

Demirtaş'ın, 16 Mayıs'ta Viranşehir'de görülecek davasının savcısı ve şikayetçisinin 'FETÖ' tutuklusu olduğu ortaya çıktı.

Söz konusu dava, 4 Ağustos 2013 tarihinde Rojava halklarıyla dayanışma amacıyla yapılan bir yürüyüş dolayısıyla açıldı.

Urfa'nın Ceylanpınar ilçesine gitmek üzere Diyarbakır'dan yola çıkan, o dönemde BDP Eş Genel Başkanı olan Selahattin Demirtaş'ın konvoyu, Viranşehir'de durduruldu. Burada Viranşehir İlçe Emniyet Müdürü Selami Ermiş ile Demirtaş arasında tartışma yaşandı.

Duvar'ın haberine göre, Demirtaş hakkında, 'Görevini yaptırmamak için direnme ve kamu görevlisine hakaret' suçlaması ile kamu davası açıldı. Selami Ermiş de müşteki olarak davaya dahil oldu.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Emniyet Müdürü Selami Ermiş ve Demirtaş hakkında fezleke düzenleyen savcı Yusuf Başlar, 'FETÖ' üyeliği iddiası ile tutuklandı.

Demirtaş, ilk duruşması 16 Mayıs Salı günü Viranşehir'de görülecek davaya katılmayacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 21:49

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER