Demirtaş hakkındaki iki dava ertelendi

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Mardin 1 ve 2’inci Asliye Ceza Mahkemesinde görülen iki ayrı davasının duruşmaları ertelendi

Demirtaş hakkındaki iki dava ertelendi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında açılan iki ayrı davanın duruşmaları Mardin 1 ve 2’inci Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.

Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Demirtaş duruşmalara katılmadı.

dihaber'de yer alan habere göre, Demirtaş’ın 28 Temmuz 2015’te HDP Grup Toplantısında yaptığı konuşma da Cumhurbaşkanına hakaret ettiği iddiasıyla Mardin 1’inci Asliye Ceza Mahkemesinde açılan davada avukatlar, Demirtaş’ın konuşma görüntülerinin dinlenmesini talep etti. Avukatların taleplerine olumlu cevap veren mahkeme heyeti duruşmayı 19 Eylül'e erteledi. 

Demirtaş’ın 4 Şubat 2016’da Mardin’de yaptığı bir konuşma da “devleti ve kurumlarını küçük düşürme” iddiasıyla açılan diğer davanın duruşmasında ise avukatlar dosyanın Mersin 14’üncü Asliye Ceza Mahkemesinde Demirtaş hakkında açılan dava dosyası ile birleştirilmesini talep etti. Mahkeme talebi değerlendirmek üzere duruşmayı 26 Mayıs'a erteledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 08:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER