Demirtaş hakkında Can Dündar ve Erdem Gül’e destek nedeniyle fezleke

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında, gazeteciler Dündar ve Gül’e destek açıklaması nedeniyle fezleke hazırlandığı ortaya çıktı

Demirtaş hakkında Can Dündar ve Erdem Gül’e destek nedeniyle fezleke
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklanmasına karşı çıktığı için fezleke hazırlandığı ortaya çıktı.

Fırat Haber Ajansı’nın (ANF) haberine göre, Demirtaş hakkında hazırlanan fezlekelerden birinin konusu MİT TIR’ları haberi nedeniyle yargılanan Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklanması üzerine yapılan yazılı açıklama.

Açıklamada Demirtaş ile HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın beraber imzası olmakla birlikte konuyla ilgili fezleke sadece Demirtaş için hazırlanmış.

Fezlekeye göre, Cumhuriyet gazetesinde 27 Kasım 2015 tarihinde yer alan “Cumhurbaşkanı bedel ödetiyor” başlıklı haberinin ardından açıklamanın Yüksekdağ ve Demirtaş’a ait olduğunu gören savcılık, hdp.org.tr sitesinden açıklamanın tamamına ulaşarak, Demirtaş hakkında soruşturma başlattı. 

Söz konusu açıklamada Demirtaş ve Yüksekdağ, Dündar ve Gül’ün tutuklanmasına tepki göstermiş ve “Adalet mekanizması iktidarın ve Saray’ın denetimi altında davranmaktadır. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılan haberin bedelini ödetmek için tutuklamayı dayatmıştır” demişti.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2016, 23:07
YORUM EKLE