Demirtaş, Edirne F Tipi Cezaevi'ne götürüldü

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Edirne F Tipi Cezaevi’ne götürüldü

Demirtaş, Edirne F Tipi Cezaevi'ne götürüldü

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş, Diyarbakır’da savcılık işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklandı.

Tutuklanan Demirtaş ve  Yüksekdağ, uçakla Kocaeli’nin Kartepe İlçesi’nde bulunan Cengiz Topel Havaalanı’na getirildi. Yüksekdağ, polis ve jandarma ekipleri tarafından sivil araçlarla Kandıra İlçesi’nde bulunan Kocaeli F Tipi Cezaevi’ne götürüldü.

Demirtaş ise helikopterle Edirne’ye getirildi. Demirtaş’ın içinde bulunduğu helikopter, Şükrüpaşa Atletizm Pisti’ne iniş yaptı.

Demirtaş buradan Edirne F Tipi Kapalı Cezaevine götürüldü.

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile Grup Başkanvekili İdris Baluken, milletvekilleri Nursel Aydoğan, Leyla Birlik, Gülser Yıldırım, Selma Irmak, Ferhat Encu ve Abdullah Zeydan tutuklanmış; İmam Taşçıer, Ziya Pir ile Sırrı Süreyya Önder adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2016, 19:29

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
Jesus
Jesus - 4 yıl Önce

Senin gibi bir adama bu yapiliyorsa ulkenin adaletinin icine edilmis demektir . Soytarilarin kralina yeltendigi bi hukumet : / icler acisi insan musvetteleri

SIRADAKİ HABER