Davutoğlu'na 'kırmızı çizgi' yanıtı: O çizgiyi başkasının toprağında çekmeye kalkmasınlar

Kobani Kantonu Savunma Konseyi Başkanı İsmet Şêx Hesen, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine yanıt verdi.

Davutoğlu'na 'kırmızı çizgi' yanıtı: O çizgiyi başkasının toprağında çekmeye kalkmasınlar

Kabani Kantonu Savunma Konseyi Başkanı İsmet Şêx Hesen, Türk ordusunun YPG/YPJ mevzilerine yönelik saldırılarını DİHA'ya değerlendirdi.

Kobani’nin batısındaki ve Telabyad’daki (Girê Spi) saldırıları doğrulayan Hesen, Davutoğlu'nun "Fırat'ı geçmeye çalışan 2 YPG botunu vurduk" açıklaması için, "Taciz ateşleri oldu. Şu ana kadar Kobanê köylerinde yaralanan siviller oldu. Onun ötesine geçmiş bir saldırı yok. Ancak herkes bilmelidir ki saldırıya karşı kendimizi savunacak gücümüz var ve savunuruz. Çünkü kendini, evini, toprağını savunmak meşru bir haktır" dedi.

'KIRMIZI ÇİZGİ'

 YANITI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "Fırat bizim kırmızı çizgimizdir" sözlerini de değerlendiren Hesen, "Kendi ülkelerinde kırmızı çizgi çeksinler. Başkasının toprağında kırmızı çizgi çekmeye kalkmasınlar. Cerablus, Raqqa, Bab ya da Minbic, bu ülkenin demokratik güçleri ne karar verirse o operasyon yapılır. Demokratik Suriye Güçleri diye halklar bir araya geldi. Bu güçler nereye karar verirse oraya operasyon yapılır. Kimsenin bunu engelleme ya da farklı gösterme gibi bir hakkı yok" diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2015, 11:00

YORUM EKLE
YORUMLAR
Seyda
Seyda - 5 yıl Önce

Ülkemizin sözde büyükleri kendilerini bir araç bir oyuncakla oynadığını zan ediyorlar zaten dış güçler güzel ülkemizi param parça etmek için fırsat kuluyorlar benim çahil bir insan dahi bunu göre biliyorken mahalesef ülkeyi yönetenler bunu görmemek için epey çaba gösteriyor arkadaşım sanane başka ülkenin iç meselesinden hele önce senin kendi içini temizle kendi vatandaşının birlik beraberliğini sağlamaya bak suryede yaşıyan Kürtlere açık açık düşmanlık yaparsan bırak oradaki kürtleri bizim ülkemizdeki Kürtler kendi kendinin düşmanlığını kazanırsın yani bilmeyecek kadar saf deyilsinizya sen önce kendi iç Barış'ını sağla sonra kumşunun iç meselesine bak sanane adamların toprağından suyundan neymiş kırmızı çizgimiş Adam kendi ülkesinde bırakın nereye gidebiliyorsalar gitsinler onlar muhakkak işit belasından bin kat iyiler ama hiç bilemedin suratlarından bir nur var diğer işitçiler gibi adam kesmiyorlar yakmıyorlar sen.3 seneye yakın bu dumuz oğlu dumuzlarla filen kumşusun ve ful ticaret yapıyorsun Adam düşünmeden olmuyor acaba seninle işit arasında gerçekten bağmı var eğer varsa bu ülkenin vay haline

xalo
xalo - 5 yıl Önce

adam doğru söylüyor turkiyenin dış sınıra müdahale etmesine hakkı yoktur bu o ulkedekilerin iç meselesidir türkiye ne karışır..

DEVRAN
DEVRAN - 5 yıl Önce

Siyaset belli kobane üzerinden ortamı germek çatışmasızlık konumundaki Gerillayı ćatışma ortamına ćekme siyasetlerinden biri kim takar sizin kırmızi çizginizi

DEVRAN
DEVRAN - 5 yıl Önce

Pyd ye neden düşmanlık ediyor çünki pyd ortadoğuda bütün diktatör ve sömürgeci sistemin çöküşünü ifadesidir buda tayip gibi sömürgecilerin korkulu rüyasıdır fakat tayip gerçegin içinde bunun bir rüya olmasıni temenni ediyor ama gözlerini her açtığında bu gerçeği görüyor.

SIRADAKİ HABER