Cumartesi Anneleri CHP'ye geri adım attırdı

Adı faili meçhullerle anılıyor...

Cumartesi Anneleri CHP'ye geri adım attırdı

CHP, faili meçhul cinayetlerde akrabalarını kaybeden bazı ailelerle Cumartesi Anneleri Platformu’nun isteği üzerine adı faili meçhullerle anılan Sivas’ın Çepni Beldesi Belediye Başkanı emekli Jandarma Albay Hurşit İmren’in adaylığı oy birliğiyle düşürüldü.

CHP’nin önceki gün toplanan Parti Meclisi faili meçhul cinayetlerde akrabalarını kaybeden bazı aileler ile Cumartesi Anneleri Platformu'nun talebi üzerine Sivas’ın Çepni Beldesi Belediye Başkanı emekli Jandarma Albay Hurşit İmren’in adaylığını oybirliği ile düşürdü.

HURŞİT İMREN KİMDİR?

1995’te, PKK’ye yardım ettikleri gerekçesiyle Dargeçit Jandarma Komutanlığı tarafından gözaltına alınan Süleyman Seyhan, Abdurrahman Coşkun, Abdurrahman Olcay, Mehmet Emin Aslan ile Nedim Akyön (16), Seyhan Doğan (14) ve Davut Altınkaynak’ı (13) bir daha gören olmadı. Süleyman Seyhan’ın cesedi gözaltına alındıktan 4 ay sonra bir kuyuda bulundu. 2011-2013 arasında Bağözü köyünde yapılan kazılarda kaybedilen 7 kişiden Mehmet Emin Aslan, Seyhan Doğan ve Abdurrahman Coşkun’un kemiklerine ulaşıldı. Dargeçit Cumhuriyet Başsavcılığı aralarında Hurşit İmren’in de bulunduğu bazı isimler hakkında fezleke hazırlayarak Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Soruşturma Ağustos 2013’ten bu yana sürüyor. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2014, 09:49
YORUM EKLE