'Cübbeli Ahmet Hoca'dan fetva: IŞİD'lilere zerre kadar acımayın, onlara rastlarsanız katledin

'Cübbeli Ahmet Hoca' IŞİD'lilerin 'katlinin vacip' olduğunu yazdı

'Cübbeli Ahmet Hoca'dan fetva: IŞİD'lilere zerre kadar acımayın, onlara rastlarsanız katledin

'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Vahdet gazetesindeki köşesinde IŞİD'lilere işaret ederek, "Onlara rastlarsanız Ad ve İrem kavmiyle savaşırcasına katledin," diye fetva verdi.

'Cübbeli', IŞİD'lilere zerre kadar acınmaması gerektiğini söylediği köşesinde IŞİD'in 'faaliyetlerine' dikkati çekerek; camileri bombaladıklarını 'cariye alayım' niyetiyle hareket ettiklerini söyledi ve IŞİD'lilerin 'katlinin vacip' olduğunu yazdı.

'Cübbeli Ahmet Hoca'nın köşesinde yer alan yazısının bir kısmı şöyle:

[...]“Allah’ın dini en yüce olsun diye savaşan, ancak odur Allah yolunda” buyruluyor. Yoksa “Cariye alayım, kadın alayım, kız alayım, hanım alayım, para alayım, onu bunu keseyim, onu doğrayayım, bunun köyünü basayım” olmaz. Zındıklar! Allah kahreylesin onları. Allah helak eylesin onları. Onların hiç tutar tarafı yok. İnsanlara zulmeden zalimler bunlar. Birçoğu da kâfir bunların. Ne Müslümanı, ne dini, ne imanı?! Camiyi bombalıyorlar yahu! “Kâbe’yi yıkacağım” diyor. Medine ellerine geçse yeşil kubbeyi indirirler Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)in başına.

Samimi söylüyorum. Zerre kadar acımayın. Bunlar Hariciler (Bugünkü Işid). Bunlar Hazreti Ali’yi kâfir oldu diye öldüren zihniyettir. Bunlar cehennem köpekleridir. Bunların en büyük düşmanları bizim gibi kişilerdir. Ehl-i Sünnet insanları sevmezler. Kâinatın Efendisi “Onlara rastlarsanız Ad ve İrem kavmi ile savaşırcasına onları katledin. Onları öldürene ecir, onların öldürdüklerine de şehitlik vardır’’ buyurmuştur. Kesin hadisler bunlar kesin.

[...]“Kâinatın Efendisi bu haricilerin cehennem köpekleri olduğunu bildirdi” diyen Cübbeli, “İşte yine uzantıları çıktı. Allah şerlerinden muhafaza eylesin. Onun için bizim dediğimiz cihat o değil. Ama Allah yolunda cihat gerekir. İcap edebilir. Vatan tehlikeye girer, canın gider, malın, namusun, dinin, imanın tehlike altında olabilir. Böyle sıkıntılar var. Ne yapacaksın? O zaman Allah yolunda cihat farz olur. O zaman herkese farz olur. Seferberlik denir ona” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2015, 16:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
ertan
ertan - 3 yıl Önce

Helal hocam bunları katletmişti vaciptir