Cizre’de bir kişi daha hayatını kaybetti

Hayatını kaybeden Çiçek’in cenazesinin evine taşındığı belirtildi

Cizre’de bir kişi daha hayatını kaybetti

Cizre’de sokağa çıkma yasağının 5. gününde 80 yaşındaki İbrahim Çiçek çağrılan ambulansın polisler tarafından gelmesine izin verilmediği için hayatını kaybetti.

NE OLMUŞTU?

Cizre’de 4 Eylül 2015’te saat 20.00’dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

HDP tarafından bölgeye iki heyet gönderildi. İlk heyette HDP Diyarbakır milletvekilleri Sibel Yiğitalp, Nursel Aydoğan, Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, Şırnak Milletvekili Aycan İrmez ve Cizre Belediye Eş Başkanı Leyla Birlik yer alırken ikinci heyette ise HDP’li vekiller Leyla Güven, Ziya Çalışkan, Ayşe Acar Başaran ve Mehmet Ali Aslan, yer almıştı.

Cizre’de sokağa çıkma yasağının 3. gününde gece saatlerinde İdil Caddesi’ne konuşlandırılan kobra tipi zırhlı araçlardan açılan ateş sonucu Nur Mahallesi’nde Sait Çağdavul (19) isimli bir genç boğazına isabet eden kurşun ile yaşamını yitirdi.

Nur Mahallesi’nde 5 Eylül akşamı rahatsızlanan Muhammed Tahir Yaramış isimli 35 günlük bebek, polislerin mahalleye ambulansın girmesini engellemesi sonucu hayatını kaybetti.

7 Eylül günü Cudi Mahallesi’nde keskin nişancıların açtığı ateş sonucu yaralanan Osman Çağlı’nın (18) hastaneye götürülemediği için kan kaybından hayatını kaybetti.

Yine 7 Eylül günü zırhlı araçlardan açılan ateş sonucu 13 yaşındaki Cemile Çağırga adlı çocuk hayatını kaybetti.
Ayrıca ilçede iki kişi polis tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybetti.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2015, 23:01

Tıkla, Demokrat Haber’e Şimdi Destek Ol >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
TR
TR - 4 yıl Önce

eğer gerçekten ölen ydgh li değilde 80 yaşinda dede ise mevlam rahmet etsin ama asil sorumlular bu bölgede terör estirenlerdir sizce normal siradan bir gün olsa hendek vesaire olmasa ambulans giremezmiydi trafik polisleri kaza var diğe çağrilip tarandiği zamanda keşke ayni tepkiyi verseydiniz ambulanslara ateş edildiği zamanda ayni tepkiyi verseydiniz uyanin kürt kardeşlerrim pkk denilen zehir bedeninizi seriyor ve aramizdaki kardeşlik bağini hergün biraz daha zedeliyor gün devletine sahip çikma günüdür devletine isyan eden kimse abad olmaz

SIRADAKİ HABER