Cizre’de 31 kişinin öldüğü bodrumun görüntüleri ortaya çıktı

Davutoğlu'nun "Belki de o bodrum katında hiç yaralı yok" dediği bodrumun görüntüleri ortaya çıktı

Cizre’de 31 kişinin öldüğü bodrumun görüntüleri ortaya çıktı

Cizre'nin Cudi Mahallesinde 31 kişinin öldürüldüğü ilk binanın fotoğrafları ortaya çıktı.

Günlerce yardım talebinde bulunulmasına rağmen, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "Belki de o bodrum katında hiç yaralı yok" dediği binada 31 kişi katledilmişti.

Sokağa çıkma yasağı sürdüğü için giriş imkanlarının kısıtlı olduğu bölgede yurttaşlar tarafından cep telefonları ile çekilen fotoğraflarda binanın sadece enkaz hali görünüyor.

Cizre Halk Meclisi Eş Başkanı Mehmet Tunç'un günlerce televizyon programları ve İçişleri Bakanlığı nezdinde görüşmeler yapan HDP milletvekilleri aracılığıyla kamuoyuna verdiği bilgilerde binanın üst katlarının çöktüğü ve çok sayıda yaralının bodrum katında mahsur kaldığı belirtilmişti.

Tunç'un, yoğun bombardıman altında olduklarını ve katledilmek istendiklerini söylemesine rağmen, devlet yetkilileri önce yaralı kimse olmadığını iddia etmiş, bodrumdaki yaralıların fotoğraflarının ortaya çıkması üzerine ise "700 metreden anons yapıyoruz ama gelmiyorlar" denilmişti.

Saldırılar sebebiyle sağlıkçıların ve gönüllü heyetlerin giremediği binalardan şu ana kadar çoğu yakılmış halde 31 cenaze çıkarıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2016, 14:08

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER