Cinsel istismarda bulunan servis şoförüne 22 yıl hapis

Tutuksuz yargılan servis şöförü hakkında yakalama kararı çıkarıldı...

Cinsel istismarda bulunan servis şoförüne 22 yıl hapis

Aydın merkezde bulunan bir kız meslek lisesine götürdüğü H.K. (17) ve A.G. (16) isimli öğrencileri silah zoruyla taciz eden ve cinsel istismarda bulunan servis şoförü Sezgin Beygirci'ye 22 yıl hapis cezası verildi. Tutuksuz yargılan servis şöförü hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Evrensel’de yer alan habere göre; Aydın Efeler İlçesi’nin Umurlu Mahallesi’nde bir kız meslek lisesine servis şoförlüğü yapan 44 yaşındaki Sezgin Beygirci’nin, 9 Nisan 2012 tarihinde okul servisindeki araçta 16 yaşındaki A.G.'yi taciz ettiğini gören başka bir öğrenci durumu okul müdürüne anlattı.

Okul idaresi tacize uğrayan A.G. ile yaptığı görüşmenin ardından, servis şöfürü Sezgin Beygirci'nin aynı okulda öğrenci olan H.K.'yi de silah zoruyla alıkoyarak 3 yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıkmıştı. Öğrencilerin maruz kaldıkları cinsel istismar ile ilgili polise verdiği ifadenin ardından yakalanarak gözaltına alınan servis şöfürü Beygirci'nin evinde ve arabasında yapılan aramada bir adet ruhsatsız tabanca ve 2 adet ruhsatsız av tüfeği bulunmuştu.

Çıkarıldığı mahkemede tutuklanan Sezgin Beygirci, 7 ay tutuklu kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Aydın 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dava 11 Nisan tarihinde sonuçlandı. Mahkeme heyeti, 17 yaşındaki H.K.'yi silah zoruyla alıkoyan ve 3 yıl boyunca cinsel istismarda bulunan yine 16 yaşındaki A.G.'yi taciz eden Sezgin Beygirci'ye toplam 22 yıl 2 ay 7 gün hapis cezası verdi.

Mahkeme, davanın karar duruşmasına katılmayan Sezgin Beygirci hakkında yakalama kararı çıkardı. Mahkemenin verdiği yakalama kararı ardından Sezgin Beygirci'nin ikamet ettiği evde arama yapan polis kimseyi bulamadı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2014, 20:45
YORUM EKLE