Cinayet işleme yaşımız 12’ye indi

Talihsiz olay Adapazarı’nın Rüstemler Mahallesi’nde dün akşam meydana geldi.

Cinayet işleme yaşımız 12’ye indi

Adapazarı’nda aynı mahallede oturan iki ilköğretim okulu öğrencisi arasında şakalaşma ile başlayan tartışma kavgaya dönüşünce, 12 yaşındaki B.P., yanında taşıdığı çakı ile arkadaşı 10 yaşındaki Muhammet Kaya’yı kalbinden bıçaklayarak öldürdü.

Güneşler Köprübaşı İlköğretim Okulu 4. sınıfta okuyan Muhammet Kaya ile aynı okulda öğrenim gören B.P., Sakaryaspor’un Rüstemler Tesisleri arkasına geldi. Burada iki çocuk birbirleri ile şakalaşırken aralarında tartışma çıktı. İddiaya göre tartışma sırasında B.P. üzerinde bulunan çakıyı çıkartarak Muhammet Kaya’nın kalbine sapladı.

ÖLDÜRDÜĞÜNDEN HABERİ YOK

Arkadaşının kanlar içinde yere yığılması üzerine panikleyen B.P. koşarak olayı kendi ailesine haber verdi. Haber verilmesiyle olay yerine gelen sağlık ekipleri Muhammet Kaya’yı Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Ancak Muhammet Kaya yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Muhammet Kaya’yı bıçaklayarak ölümüne neden olan B.P. ise Jandarma tarafından karakola götürülerek pedagog ve avukat nezaretinde ifade verdi. İfade sırasında B.P.‘nin arkadaşının ölümünden habersiz olduğu söylendi.

SONDAKİKA.COM


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER