Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın ifadesinde, Uruguay'da kullandığı lüks aracı da anlattı

Mehmet Aydın, yurt dışında bulunduğu süre içerisinde geçinebilmek için bitcoin ve altcoinlerini dolar ve euro'ya çevirerek harcama yaptığını dile getirdi

Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın ifadesinde, Uruguay'da kullandığı lüks aracı da anlattı

Çiftlik Bank soruşturması kapsamında tutuklanan Mehmet Aydın, Uruguay devletinin mal varlığına el koyduğunu belirterek, "Ferrari marka lüks aracıma eşime ait araca el konuldu. Yaklaşık 600-700 bin dolar değerinde şahsıma ait yatıma ve şirkete ait 7 villa arsasına, şirkete ait inşaat malzemelerine, yine şirkete ait araçlara el konuldu" dedi.

Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın emniyete verdiği 85 sayfalık ifadesinde, Uruguay'da bir kişinin cep telefonu kamerasına yansıyan lüks araç görüntülerine ilişkin olarak verdiği bilgiler de ortaya çıktı.

Uruguay devletinin mal varlığına el koyduğunu söyleyen Aydın, "Uruguay'da Ferrari marka lüks aracıma eşime ait araca el konuldu. Yaklaşık 600-700 bin dolar değerinde şahsıma ait yatıma ve şirkete ait 7 villa arsasına, şirkete ait inşaat malzemelerine, yine şirkete ait araçlara el konuldu" dedi.

Kendisinin de mağdur olduğunu iddia eden Aydın'ın "Özelikle birilerini dolandırmak paralarını alıp kaçmak kastıyla hareket etmedim. Anlattığım gibi noterden ihtar çeken herkesin parasını yatırdım. Yurt dışında bulunduğum süreçte kendi imkanlarımla mağdurların paralarını ödemeyi hep düşündüm. Yurt dışında bulunan faaliyetleri de yürütemez hale geldim. En son basında adliyeye başvuran mağdurların zararının 64 milyon TL olduğunu öğrenince el konulan mal varlığımın bunu karşılamaya yeteceğini düşünerek teslim oldum. Uruguay'dan çıktığımda Brezilya'ya geçtiğim sırada 50 bin euro para ve 3 bitcoin olmak üzere toplam 100 bin dolar param vardı. Onunla yaklaşık 3 yıl boyunca geçindim. Herhangi bir kripto para borsasında bitcoin veya kripto param bulunmamaktadır veya yine soğuk cüzdan diye tabir edilen kripto para taşıyıcım da yoktur. Bütün mal varlığıma da gerek Türkiye'de gerekse Uruguay'da el konuldu" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2021, 14:38

YORUM EKLE
YORUMLAR
adil olun tetikçi olamayın
adil olun tetikçi olamayın - 3 ay Önce

bu genci tanıtırken cımbızlamayın ifadesinin tamamını yayınlayın çokta anormal değil noterden ihtar çeken herkesin parasını ödemiş eee birde mahkeme olmadan dolandırıcı demeyin şuan bile hala hukuken şüpheli sıfatı taşıyor.yani hukukta şüpheli sanık bilmem sonra mahkum gibi kavramlar var. ya birde bu ismail saymaz sığır çobanı diyor fatih altaylı koyun çobanı diyor yani para yatıranları aşağılıyor kendi birilerinini itliğini yapıyor onu demiyor.ulen ismail senin patronun petrol ofisine çöktü hatta devleti kendine haraca bağlamış başbakanları bile pijama ile karşılıyordu zamanında. sonra bu fatih altaylı habertürkte çalışıyor habertürk sahibi kim ciner holding bunun patronuda zamanında konya endüstri holdingin ortaklarındanmış yani milletten topladıkları parayı iç edenlerden.bu çocuk onlardan kat kat yine temiz.

erkeksen yazsana
erkeksen yazsana - 3 ay Önce

ismail saymaz tosunbank kitabı yazacağına gitsin demirörenbank andındoğanbank kitabı yazsın sıkıyorsa ve halkın dolandırılmasını bu kadar önemsiyorsa.sedat peker iddiasında ne diyor ziraaattan kredi çekip medya kurumları satın alıyor para kime gidiyor aydın doğana yani ismailin eski patronuna.sedat peker iddiasına göre zengin rum vatandaşın malınada çökmüşler yazsana bunları madem.şimdi diyecekler erdoğanın meydanlarda müddei(iddia eden) iddiasını ispatla mükelleftir diye lan kim şikayetçi olup kime ispat edeceksin ülkeyi kendileri yönetiyor.yürütmede bunlar yargıda yasamada bunlar.erdoğan birine eey diyorsa bu amerika ise ameriya bir şeyler veriyordu israil ise israil ile iş tutuyordur o zaman meydanlarda ey aydın doğan diyordu demekki aynı mesut yılmaz gibi oda onun dediğini yapıyor.yani iso yaz şu eski patronun aydın doğan hikayesinide bir dinlesek gariban arkası olamayan sana zarar verme ihtimali sıfır olan çocuğu hedef almak kolay yada sana tetikçilik görevi vermişler anlaşılan.

SIRADAKİ HABER