CHP’li Hacıbektaş Belediyesi Başkanı'na saldırı: 'Sebebi rant'

CHP'li Arif Yoldaş Altıok, saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada ranta izin vermediği için saldırıya uğradığını söyledi

CHP’li Hacıbektaş Belediyesi Başkanı'na saldırı: 'Sebebi rant'

CHP'li Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay'ın ardından Nevşehir’in CHP’li Hacıbektaş Belediyesi Başkanı Arif Yoldaş Altıok da berberde tıraş olduğu sırada 2 kişinin saldırısına uğradı.

Küfür, tehdit ve hakaretler eşliğinde darp edilmeye çalışıldığını açıklayan Başkan Altıok, ranta izin vermediği için saldırıya uğradığını söyledi.

Muhalif belediye başkanlarına yönelik saldırılara her gün bir yenisi ekleniyor.

Nevşehir'in CHP'li Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, bugün tıraş olmak için gittiği berber dükkânında 2 kişinin saldırısına uğradığını açıkladı.

Berber dükkânındaki vatandaşların araya girmesiyle saldırıdan yara almadan kurtulan Başkan Altıok, saldırganların gözaltına alındığını söyledi.

Sözcü’ye açıklamalarda bulunan Başkan Altıok, “Ben evimden belediyeye kendi şahsi aracımla gider gelirim. Bugün de aracımla belediye giderken yolumun üzerindeki berbere tıraş olmak için uğradım. Berber dükkânının içerisine giren 2 kişi bir anda küfür ve hakaret etmeye başladı. Ardından beni darp etmeye çalıştılar. Berber dükkânında ellerine geçen şeyleri bana fırlattılar ancak orada bulunan vatandaşların araya girmesiyle saldırıdan yara almadan kurtuldum. Şu an sağlık durumum iyi” dedi.

‘SALDIRININ SEBEBİ RANT MESELESİ’

Ranta fırsat vermediği için kendisine saldırı yapıldığını ifade eden CHP'li Altıok, “Bana saldırının sebebi rant meselesi. Benden önceki dönemde 2019 yılında 23 liraya aldıkları kesimhane ihalesini benim dönemimde canlı yayınla yaptığımız ihaleyle 58 liraya aldılar. Burada rant kesildi. Bu saldırıdan önce de defalarca tehdit edildim ve bununla da ilgili 1 ay önce Cumhuriyet Başsavcılığa suç duyurusunda bulunmuştum. Şimdi de fiziki saldırıya uğradım” şeklinde konuştu.

‘BELEDİYENİN 1 KURUŞUNU KİMSEYE YEDİRMEYİZ’

Saldırganların gözaltına alındığını ifade eden Arif Yoldaş Altıok, “Saldırının ardından olay yerine gelen polis ekipleri saldırganları gözaltına aldı. Emniyet, Valilik ve kaymakamlığımız olayla ilgileniyor. Ben de saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulundum. Biz işimizin başındayız. Hacıbektaş Belediyesi’nin bir kuruşunu kimseye rant olarak yedirmeyiz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2021, 20:29

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER