CHP’den imam hatip açılımı

CHP Kadın Kolları İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği'nin iftar yemeğine başörtülü olarak katıldı...

CHP’den imam hatip açılımı

İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği ÖNDER'in verdiği iftar imam hatip camiasını buluşturdu. Fatih'in Eminönü semtindeki genel merkezde yapılan iftar yemeğine Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, AK Parti'li yöneticiler, CHP İstanbul Kadın Kolları üyeleri, Saadet Partisi Kadın Kolları Üyeleri ve HAS Parti'li yöneticilerin yanı sıra İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Hamza Akbulut, Ensar Vakfı Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu da katıldı.

CHP İMAM HATİP İFTARINDA

1958 yılından beri düzenli olarak verilen iftar yemeğine CHP'nin parti olarak ilk kez katılması dikkat çekti ve alkış aldı.

İmam Hatiplilerin iftar sonrasına oturan İstanbul İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyesi 3 CHP'liden birinin başörtülü olması ve diğer ikisinin ise başlarını çene altından örtmesi dikkat çekti.

YEMEKTE HAREMLİK SELAMLIK OTURULDU

CHP'li üyeler iftar salonunda kadın erkek ayrı şekilde oturulmasına ayak uydurarak kadınların ayrıldığı bölümde iftarlarını açtılar. CHP'li kadınları ÖNDER Hanımlar Komisyonu Başkanı Yasemin Bilnur Erenci karşılayıp ağırladı.

1958'den beri düzenlenen her iftara davet edilen CHP'den ilk defa katılım olması imam hatip camiasını da şaşırttı. AK Parti, Saadet Partisi, HAS Parti'nim temsil edildiği iftarda CHP'nin anons edilmesi salondan yoğun alkış aldı.

KILIÇDAROĞLU'NUN "GÖNLÜM SİZLE" MESAJI

CHP'li kadınlar imam hatiplilere Kemal Kılıçdaroğlu'nun mesajını da ilettiler. Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha önceden belirlenmiş programından dolayı iftara katılamadığını belirten İstanbul İl Kadın Kolları, CHP Lideri'nin şu mesajını iletti: Programımın yoğunluğundan dolayı bu akşam aranıza katılamadım. Nazik davetiniz için teşekkür ediyorum ama gönlüm sizlerle ve yönetimden arkadaşlarım benim yerime aranızda bulunmaktalar."


İftara siyaset dünyasından katılanların yanı sıra İmam-Hatip Lisesi mezunları ve mensuplarından oluşan bin kişilik bir davetli katıldı. İftarda konuşan TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, “28 Şubat’ta yapılan zulme ÖNDER sabır gösterdi. Şu anda ise Türkiye normalleşiyor” dedi. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ise ÖNDER yetkilileriyle eğitim sisteminin problemleri hakkında sohbet etti.

ÖNDER BAŞKANI KORKUT FIRSATI KAÇIRMADI

CHP’lilerin yemeğe katılımını fırsat bilen ÖNDER Başkanı Hüseyin Korkut yemek sonrası propaganda yapmayı ihmal etmedi .1999 yılından bu yana önemli mesafe kat ettiklerini dile getiren Korkut, “8 yıllık kesintisiz eğitim konusunda mutlaka geriye dönük bir uygulama yapılmalıdır. Meslek Liseleri önündeki katsayı engelinin bir an önce kaldırılması yönünde çalışma yapılacağını düşünüyoruz” dedi.

İHL orta kesiminin tekrar açılması gerektiğini söyleyen Korkut, zorunlu din derslerinin olması gerektiğini vurguladı. Korkut, din eğitimi konusunda seçmeli derslerin de olabileceğini dile getirerek Peygamberimizin Hayatı, Hadis gibi derslerin de verilebileceğini söyledi. (Haber7.com)


YORUM EKLE
YORUMLAR
msa
msa - 9 yıl Önce

Atı alan Üsküdar'ı çoktan (hem de: bayağı çoktan) geçti. "Günaydın" değil "iyi geceler".

online ziyaretçi
online ziyaretçi - 9 yıl Önce

neden inandırıcı gelmiyor acaba ve neyin yatırımını yapmaya çalışıyor CHP,dorusu buna söyleyecek tek sözüm var ,ikiyüzlülük..

SIRADAKİ HABER