CHP'nin toplam üye sayısı açıklandı

Salıcı, partisinin üye sayısının 26 Şubat itibarıyla 1 milyon 252 bin 122 olduğunu bildirdi

CHP'nin toplam üye sayısı açıklandı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, partisinin üye sayısının 26 Şubat itibarıyla 1 milyon 252 bin 122 olduğunu bildirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, yazılı açıklama ile üye sayısına ilişkin verileri paylaştı. Salıcı, 12 Ocak itibarıyla 1 milyon 250 bin 635 olan üye sayısının, vefat ya da istifa gibi nedenlerle üye kütüğünden kaydı silinenler düşüldükten sonra 26 Şubat itibarıyla 1 milyon 252 bin 122 olduğunu bildirdi.

'TARTIŞMAYA YER BIRAKMAYACAK AÇIKLIKTADIR'

Salıcı'nın açıklaması şöyle:

"Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıklanan rakamlara göre, 12 Ocak 2021 itibarıyla 1 milyon 250 bin 635 olan üye sayımız, vefat ya da istifa gibi nedenlerle üye kütüğünden kaydı silinenler düşüldükten sonra 26 Şubat 2021 itibarıyla 1 milyon 252 bin 122 olarak gerçekleşmiştir. Üye sayımız üzerinden yürütülmeye çalışılan tartışmanın anlamsızlığı ve herhangi bir dayanağının olmadığı açıkça ortadadır. Siyasi partiler organik yapılardır. İstifa, vefat gibi üyelikten ayrılmayı gerektiren durumlar olabileceği gibi katılımlar da olur. Vermiş olduğumuz rakamlar hiçbir tartışmaya yer bırakmayacak açıklıktadır. CHP büyümeye devam edecektir."

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2021, 23:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
beyin bedava
beyin bedava - 2 ay Önce

halkımız 100 tane parti falan var madem bir şeyler düzelmesini bekliyor onlardan birine bile üye olsalar iktidar bu kadar meydanı boş bulup at koşturamaz.hem de kalite artar.muhalefet demokrasinin ayrılmaz parçasıdır.akp işi gücü algı konrelerde o kalabalık fotorafı niye veriyor güç bizde bize yatırım yapın diyor.ama hani hisse senedi piyasası var ya akp ayı piyasasına girmiş bulumakta kısa bir süre sonra şelale düşüşü olacak.rasyonel olarak önceden giren karlı çıktı ihale aldı memur oldu makam mevki aldı ama bu saatten sonra giren onları günahları hataları üzerine yüklecek yine rasyonel kafaya sahip olan biri bu durumda ya girmez içinde ise kol kes yapıp çıkmanın yolunu araması yapacağı en mantıklı iştir.

SIRADAKİ HABER