CHP'li Cihaner: La bu komünistler size ne etti?

Erdoğan, komünist öğrencilere ‘okuma hakkı’ verilmeyeceğini söylemişti

CHP'li Cihaner: La bu komünistler size ne etti?

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Komünist, vatan haini, terörist gençlere okuma hakkı vermeyeceğiz!” açıklamasına tepki gösterdi.

Kişisel Twitter hesabından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün Samsun'da partisinin il kongresinde yaptığı konuşmaya dair bir haberi paylaşan Cihaner, "La bu komünistler size ne etti! Malınızı mı çaldı? Ülkemizi mi böldü? Gencecik çocukları mı boğdu? Eğitip donattı mı? Afedersiniz 6. Filo’ya selam mı durdu? BOP’çu mu oldu, Fethullahçı mı oldu? Ne etti ha?!!” diye sordu.

Boğaziçi Üniversitesi’nde,  TSK’nın Afrin merkezine girmesini lokum dağıtarak kutlayan öğrenciler ile "İşgalin, katliamın lokumu olmaz” diyen öğrenciler arasında çıkan gerilimi isim vermeden eleştirmeye Cumhurbaşkanı Erdoğan, darp olayına katıldığı iddia edilen öğrencilere ‘okuma hakkı’ verilmeyeceğini söylemişti.

Erdoğan, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bunların eşgallerini, her şeylerini belirlemek suretiyle de bu terörist gençlere bu üniversitelerde okuma hakkını vermeyeceğiz. Üniversite terörist gençlik yetiştirmez. Vatanına, milletine hizmet edecek bir nesil yetiştirir.”

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 10:09

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER