CHP'li Bülent Tezcan'ı "reis" için vurmuş

Sargın'ın yaralama, zorla alıkoyma, çek-senet senet tahsilatı gibi suçlardan sabıkası bulunuyor

CHP'li Bülent Tezcan'ı "reis" için vurmuş

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ı tabancayla yaralamaktan gözaltına alınan saldırgan Alparslan Sargın’ın ifadesi ortaya çıktı.

Sargın, ifadesinde "Reis hakkında düzgün konuş’ dedim. O da bana ters bir cevap verdi ve ben ateş ettim." dedi.

Sargın'ın yaralama, zorla alıkoyma, çek-senet senet tahsilatı gibi suçlardan sabıkasının olduğu öğrenildi.

Aydın’da geçen cumartesi akşamı, partisinin Aydın İl Başkanlığı’nın üst katındaki lokantada yemek yediği sırada CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, yanına gelip, "HDP’ye destek verenin sonu böyle olur" diye bağıran Alparslan Sargın’ın tabancayla ateş etmesiyle sağ bacağından yaralandı. İlk müdahaleyi partililerin yaptığı Bülent Tezcan, daha sonra Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyat edilerek tedaviye alındı.

ZİYARETÇİLERE KISITLAMA

Başarılı bir operasyonla bacağındaki kurşun çıkartılan ve tedavisi süren Tezcan’a, ziyaretçi akını sürüyor. Doktorlar ise, enfeksiyon kapma riski nedeniyle ziyaretçilere kısıtlama getirdi. Kısa süreli olarak az sayıda kişinin ziyaretine izin verildiği belirtildi.

YARALAMA, ALIKOYMA, ÇEK SENET TAHSİLATINDAN SABIKALI

Bülent Tezcan’a silahlı saldırıda bulunan ve olay yerinden taksiyle kaçtıktan sonra Kuşadası’nda yakalanan Alparslan Sargın’ın, Aydın Cinayet Büro Amirliği’nde sorgusu sürüyor.

İLK İFADESİ ORTAYA ÇIKTI
’Silahla yaralama’, ’Kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma ve zorla alıkoyma’ ve ’Çek-senet tahsilatı yapma’ suçlarından sabıkalı Sargın ilk ifadesinde, şunları söyledi:

"Arkadaşımla birlikte yemek yiyorduk. Bülent Tezcan ve yanındakiler de aynı mekana geldi. Çok yakın oturuyorduk. Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı hakkında konuşuyordu. O sırada aklıma HDP Kongresine katıldığı ve saygı duruşunda bulunduğu geldi. Dayanamadım ve yanına gittim, ’Reis hakkında düzgün konuş’ dedim. O da bana ters bir cevap verdi ve ben ateş ettim. Alkollüydüm."

Alparslan Sargın’ın Emniyet’teki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2016, 09:14

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 4 yıl Önce

ben biliyordum bu işte de reisin parmağı var

Sami+abi
Sami+abi - 4 yıl Önce

Sen+reise+fedailik+yap+bu+devran+cok+hirsiz+alcak+reisler+gordu+bu+beyini+book+dolu+diktedor+bozuntusunun+sonu+sadam++gadafinin+akibedi+olacak+bunu+unutmayin+1yil

SIRADAKİ HABER