CHP'li Atıcı: Hakikaten yiğitseniz, çıkın deyin ki 'Bu ülkede alkol yasaktır'

CHP'li Atıcı, "Dini hassasiyetleri üzerinden oy devşirmeye çalışmayalım. Halkımız bunları yutmuyor" dedi

CHP'li Atıcı: Hakikaten yiğitseniz, çıkın deyin ki 'Bu ülkede alkol yasaktır'

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Turizm Meslek Liseleri'nde 'Alkollü İçki ve Kokteyl Hazırlama' dersinin 8 Ağustos'ta 2017-2018 eğitim- öğretim döneminde müfredattan çıkarılmasına tepki gösterdi.

Sputnik'te yer alan ahbere göre, CHP Milletvekili Aytuğ Atıcı şunları söyledi: "Eğer hakikaten yiğitseniz, delikanlıysanız, öyle 'Silifke'de yasakladım, falanca yerde yasakladım' demeyin. Çıkın yiğitseniz deyin ki 'Bu ülkede alkol yasaktır'. Eğer diyemiyorsanız arkadan dolaşmayın. Yüce dinimizin alkol ile ilgili getirdiği kısıtlamaları hepimiz çok iyi biliyoruz.

Ben hekim olarak alkolün zararlı olduğunu ve kullanılmaması gerektiğini biliyorum. Ancak dinimizi kullanarak ya da kendi siyasi görüşünüzü kullanarak, birkaç tane daha oy elde etmek ya da mevcut oyları tutabilmek için böyle manevralar yapmayın. Çıkın yiğitçe 'Yasakladık' deyin ya da oturun oturduğunuz yerde.

Atılan her adımın dinin gerekleri değil sadece siyasi rant uğruna yapıldığını belirten Atıcı şöyle devam etti:"Bu ülkeye yabancı turistler, Hıristiyanlar, Museviler, inançsızlar geliyor. Bizim insanımız buradan para kazanıyor. Bu gibi uygulamaları yaparken halkımızı da düşünün. El birliği ile halkımızın alkol kullanmasının yanlış ve zararlı zararlı olduğunu söyleyelim.

Alkolü savunacak halim yok ama insanlar özgür iradeleriyle alkol almak istiyorsa, alkolün hazırlanma şeklini de bu barmenler, otelcilik meslek lisesine giden çocuklar elbette öğrenmeliler, bu hizmeti sunmalılar. Dini hassasiyetleri üzerinden oy devşirmeye çalışmayalım. Halkımız bunları yutmuyor." 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2017, 09:40

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER