CHP'den Vicdan ve Adalet Nöbeti'ne destek ziyareti

Nöbetin ikinci gününde CHP heyeti Yoğurtçu Parkı’na gelerek HDP’li vekilleri ziyaret etti

CHP'den Vicdan ve Adalet Nöbeti'ne destek ziyareti

 CHP İstanbul il ve ilçe başkanları ile Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, HDP'nin Vicdan ve Adalet Nöbeti’ni ziyaret etti. CHP heyeti, adalet talebinin 80 milyonun ortak talebi olduğunu belirterek, dayanışmayı büyüteceklerini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve ilçe başkanları, Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) Kadıköy Yoğurtçu Parkı'ndaki Vicdan ve Adalet Nöbeti’ni ziyaret etti. CHP heyetini, nöbetteki HDP milletvekilleri parkın girişinde karşıladı. HDP'li vekiller çiçek veren CHP heyeti, bir süre polis tarafından bekletildikten sonra parka alındı. 

'80 MİLYONUN ORTAK TALEBİ'

Parkın içinde yapılan sohbetlerin ardından konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, “Ülkemizin her alanda adalete ve özgürlüğe ne kadar ihtiyaç duyduğunu buraya gelirken bir kez daha görmüş olduk. Adalet talebi bütün yurttaşlarımızın, 80 milyonun ortak talebi haline gelmiştir. Bu zemin bizim ortak paydamızdır. Şiddet olmadan herkes bu talebi ortaklaştıracak ve herkesin ortak talebine dönüşmelidir. Biz her zaman bu dayanışmayı büyütmek için çaba içerisinde olacağız. Ülkemizin geçtiği süreç içerisinde artık kandan, gözyaşı ile bu sorunun çözülmeyeceğini, barış ve özgürlük, dayanışma içerisinde bir çözüm sürecinde girmemiz gerektiği kanısındayız. Onun için bugün bir dayanışma içerisindeyiz. Yanlarında olduğumuzu belirtmek için buradayız” dedi. 

TANRIKULU: DAYANIŞMAYI BÜYÜTECEĞİZ 

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ise, “Hep şunu ifade ediyorum, zor bir süreçten geçiyoruz. Ama öyle bir süreçten geçiyoruz ki şimdi eski söylediklerimizin hepsi çürüdü. Türkiye tarihinin en zor sürecinden geçiyor. Bugün dayanışmayı burada göstermek için buradayız. Bu zemin bizi birleştirebilir. Bugün buraya gelince gördük ki yurttaşlarımıza bu eziyet kabul edilemez. Bu toplantıya dayanışma gösteren sivil toplum örgütleri partilerin buraya gelmesi mümkün değil. Ama biz bunu büyüteceğiz ve birlikte yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu.

HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu da, CHP heyetinin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, heyete teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2017, 09:26

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER