Cezaevinde deprem: Koğuş kapısı bakan izniyle açılır

Çakırözer, “Silivri Cezaevi’nde koğuş kapıları bakan bahanesiyle kilitli kalmış” dedi

Cezaevinde deprem: Koğuş kapısı bakan izniyle açılır

CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Eren Erdem, Osman Kavala ve Ahmet Altan’ı ziyaret etti.

Ziyaretin ardından açıklama yapan Çakırözer "Deprem günü koğuş kapısının açık bırakılmasını isteyen gazeteciler, ‘O kapı sadece Adalet Bakanı’nın izniyle açılır’ karşılığını almış. Silivri Cezaevi’nde koğuş kapıları bakan bahanesiyle kilitli kalmış" dedi.

ERDEM, KAVALA VE ALTAN’I ZİYARET ETTİ

CHP’li Çakırözer, eski milletvekili ve parti meclisi üyesi Eren Erdem ile iş insanı Osman Kavala ve gazeteci-yazar Ahmet Altan’ı tutuklu bulundukları Silivri Cezaevi’nde ziyaret etti.

Çakırözer, 22 bin 700 tutuklu ve hükümlü ile birlikte 490 personelin bulunduğu Silivri Cezaevi’nin son İstanbul depremini tüm şiddetiyle hissettiğini aktardı.

Çakırözer, aydınların depreme avludayken yakalandıklarını belirtti.

Çakırözer, Eren Erdem’in kendisine ne Adalet Bakanlığı’nın de cezaevi yönetiminin depremde neler yapılması gerektiğine ilişkin bir deprem senaryosunun, acil durum planının olmadığını aktardığını söyledi.

Çakırözer, iş insanı Osman Kavala’nın da sarsıntıyı net olarak hissettiğini anlattığını ifade etti.

ACİL DURUM İÇİN BİLE İZİN YOK

Çakırözer, Ahmet Altan’ın ise depremi çok şiddetli hissettiklerini, deprem gününün gecesi cezaevi yönetiminden koğuşlardan avlulara açılan kapıların acil durum için açık bırakılmasını talep ettiğini aktardı.

Çakırözer, “Cezaevi yönetimi Ahmet Altan’a ‘O kapı sadece bakan izniyle açılır’ yanıtı verilmiş ve tüm İstanbul’un korkudan sokaklarda uyuduğu gece Silivri Cezaevi’nde koğuş kapıları bakan bahanesiyle kilitli kalmış” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019, 14:56

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER