Çanakkale 18 Mart Üniversitesi'nde ÖSO bayraklı stant

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi'nde, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu sponsorluğunda ÖSO bayraklı stant açıldı

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi'nde ÖSO bayraklı stant

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde okul yönetimi ve rektörlüğün izniyle Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) sponsorluğunda içlerinde Suriyeli öğrencilerin de bulunduğu bir grup tarafından ÖSO bayraklı stant açıldı.

Üniversite öğrencilerinin tepkileriyle karşılaşan stanttaki kişiler bayrağın ÖSO bayrağı olmadığını iddia etti. Stantta gelen bir öğrenci, "Ben Aleviyim önce Lazkiye'de katlettiğiniz Alevi çocukları açıklayın" sözlerine karşılık, 2011 yılında ÖSO'nun kuruluşuna katıldığı için 3 kere hapis cezası verilen kişi ile, "Sen Alevisin Esad'ı desteklersin" şeklinde sözlü tartışma yaşadı.

Üniversite öğrencilerinin tepki gösterdiği ÖSO bayrağı açan grubun, "Libya'da bu bayrağın ne işi var" sorusuna ve Suriye'deki savaşta Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad aleyhinde algı oluşturmak için birçok yöntem deneyen Beyaz Baretliler adlı grubun yaptığı yalan haberleri açıklayan öğrencilere cevap veremediği bildirildi.

Kaynak: İleri Haber

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER