Can Dündar’a silahlı saldırıda istenen cezalar belli oldu

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a, 6 Mayıs’ta Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi önünde beklediği sırada silahlı saldırı gerçekleşmişti

Can Dündar’a silahlı saldırıda istenen cezalar belli oldu
Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a silahlı saldırıyı gerçekleştiren Murat Şahin hakkında 4 yıldan 11 yıla kadar ve tutuksuz iki şüphelinin de 2 yıl 8’er aydan 7’şer yıla kadar hapis cezası istendi.

Dündar’a yönelik silahlı saldırıda bulunan ve 10 Mayıs’ta çıkartıldığı mahkemece “adam öldürmeye teşebbüs” ve “6136 sayılı kanuna muhalefet” suçlarından tutuklanan Murat Şahin’e ilişkin İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan soruşturma tamamlandı.

Soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, Şahin için 4 yıldan 11 yıla kadar hapis cezası istendi.

Tutuksuz iki şüphelinin de 2 yıl 8’er aydan 7’şer yıla kadar hapsi talep edildi.

NE OLMUŞTU?

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a, 6 Mayıs’ta Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi önünde beklediği sırada silahla ateş açan Murat Şahin gözaltına alınmıştı.

Olayda Dündar yara almamış, NTV muhabiri Yağız Şenkal hafif yaralanmıştı.

Saldırının ardından Murat Şahin ve dört kişi gözaltına alınmıştı.

Şüphelilerden üçü, soruşturma savcılığınca ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Yurtdışı uyruklu bir şüpheli hakkında ise “yurt dışına çıkış yasağı ve haftada bir gün en yakın güvenlik merkezine imza verme zorunluluğundan oluşan adli kontrol tedbiri uygulanmasına” karar verildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2016, 19:56
YORUM EKLE