Can Dündar’a selam gönderen Gülben Ergen: Asıl tehlike dönek olmak

Gülben Ergen, eleştirilere, “Dostunun yargı sebebi seni dönek yaparsa asıl odur tehlike!” yanıtını verdi

Can Dündar’a selam gönderen Gülben Ergen: Asıl tehlike dönek olmak

Altın Kelebek ödül töreninde MİT TIR’ları soruşturması kapsamında tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a selam gönderen sanatçı Gülben Ergen, eleştirilere, “Dostunun yargı sebebi seni dönek yaparsa asıl odur tehlike!” yanıtını verdi.


Cumhuriyet ve Can Dündar’a destek çıktığı için AKP’ye yakın kesim tarafından ağır eleştirilere maruz kalan, son olarak Star’ın ‘şahin‘ yazarı Cem Küçük tarafından ‘bukalemun‘ olarak nitelenen Gülben Ergen, Instagram hesabından bir açıklama yaptı.

Can Dündar’ın programına geldiği programdan bir kareyi paylaşan Ergen, “Deniz Seki’yi her ziyaretimde, ‘Űç çocuğun var, utanmıyor musun?’ diye yargılandım. Ne hakaret, ne ağır suçlamalar. Benim arkadaşım! Suçlu, suçsuz kendi hayatı, kendi cezası… Ama arkadaşım… Ziyaret ettim, edeceğim. İyi olması için elimden her geleni yaptım, daha da yapacağım…” ifadelerini kullanıp daha sonra sözü Dündar’a getirdi.

‘İşitmediğim hakaret kalmadı’

Gündüz kuşağında hiçbir televizyon programına konuk olmayan Can Dündar’ın bir telefonuyla kendi programına geldiğini anlatan Ergen, “Bana konuk gelmesiyle övündüm. Çünkü rakip, diğer gündüz kuşağı yapan meslektaşlarımın alamayacağı kadar değerli bir konuktu. Tıpkı Elif Şafak gibi… Bana inanarak geldiler, misafirim oldular… ‘Can Dündar’a selam olsun’ dedim diye işitmediğim hakaret kalmadı” dedi.

‘Bu nasıl bir parçalanmışlık?’

Bunun üzerine takipçilerine “Ey ülkem insanı!” diye seslenen sanatçı, şöyle devam etti: “Dostluğunu gördüğüm her insana selam da yollarım, ziyaret de ederim. Yargı sebebine değinecek bir mesaj vermedim ben… Bunu veren sizlersiniz. Ülkemin Cumhurbaşkanı beni iftarına davet etmiş. Vay nasıl gidermişim? Vay hem Tayyip Erdoğan’ın davetine gidip, hem Can Dündar’a selam olsun nasıl dermişim? Bu nasıl zihniyet? Bu nasıl bir parçalanmışlık?” 

‘Etmeyin!’

Geçmişte yaptığı Hac ziyaretinin de ‘kısır zihniyetler‘ tarafından sorgulandığını söyleyen Gülben Ergen, yazısını şöyle sonlandırdı:“Siz benim ibadetime, dostuma selam yollamama, politik hiç bir mesaj içermeyen önce iyi insan olma prensiplerime yorum yaparken saygıyı eksik ediyorsunuz. Ben sizler gibi 24 saatimi politika yaparak politik düşünerek geçirmiyorum. Her konuya politik yaklaşmıyorum. Bana özelime, aileme, kişilik haklarıma fazlasıyla haksızlık ediyorsunuz. Etmeyin!”

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2015, 14:15
YORUM EKLE