Burhan Kuzu: Sol az hırsızlık yapıyor, çünkü...

Kuzu: Suriye'ye herkes silah gönderiyor...

 Burhan Kuzu: Sol az hırsızlık yapıyor, çünkü...

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, CNNTürk ekranlarında Enver Aysever'in sorularını yanıtladı. Kuzu, "Sol iktidara az geldiği için az hırsızlık yapıyor, iktidar olduklarında onları da görürsünüz, hükümet olunca bunlar ortaya çıkıyor. Çünkü bir adamın elinde para yoksa makam yoksa neyi çalacak" dedi.

"SOL İKTİDARA AZ GELDİĞİ İÇİN..."

Enver Aysever'in "Neden solcular genelde siyasi suçlardan içeri giriyor da sağcılar hırsızlıktan giriyor?" sorusuna Kuzu şu yanıtı verdi "Sol iktidara az geldiği için az yolsuzluk yapıyor."

"SURİYE'YE HERKES SİLAH GÖNDERİYOR"

Son günlerde savcılar tarafından durdurulan TIR krizine ilişkin de konuşan Kuzu, "Suriye'ye pek çok ülke silah gönderiyor ama onlarınki yakalanmıyor." dedi.

"ÇAYI FAZLA KAÇIRMIŞIM, TWEET ATTIM"

Kuzu, Gülen cemaati mensubu 2000 kişinin fişlenmesi olayını Twitter'dan açıklamasıyla ilgili olarak, "O gün yılbaşı gecesiydi. Çayı da biraz fazla kaçırdım. Gazetede gördüm, tweet attım. Listede 2000 kişi var dedim" gerekçesini öne sürdü.

Burhan Kuzu'nun diğer açıklamarı ise şöyle:

"ERGENEKON VE BALYOZ İÇİN ÖZÜR DİLERİZ"

"Savcı Öz çok önceden Ergenekon, Balyoz davalarından çekildi. Hakkında çıkan haberler, basında önplana çıkması rahatsızlık yarattığı gibi. Savcı Öz benim üniversiteden öğrencim. Adalette ufacık bir leke bile rahatsız eder. Gerçekten Ergenekon'da ve Balyoz'da hatalar varsa düzeltilir. Ergenekon, Balyoz davalardaki delillerin sahte uydurmaca olduğu ortaya çıkarsa özür dileriz."

"SAVCI, DEVLETİN AJANIDIR"

"Savcı dediğin devletin ajanıdır. Kötü anlamda değil. Devlete haber verir."

'Gelişmiş ülkede olsa helal olsun derdik'

"Bilal Erdoğan'ı kim koruyor diye bir şey yok. Sabah kalktık İçişleri Bakanı'nın oğlu, Adalet Bakanı'nın oğlu, Başbakan'ın oğlu içeriye alınmış mesela. Gelişmiş ülkelerde olsa helal olsun derdik. Avrupa'da paralleli olmayan bir devlet olsa ne güzel demokrasinin geldiği nokta derdik. Ama bu Türkiye'de ileri demokrasinin belirtisi değil ben seni de alırım demektir. 3 bakanın oğlu bir anda alınmasının yansıması bakımından Türkan Saylan'ın alınması aynı olmaz. Ben de o zaman Türkan Saylan'ın o şekilde alınmasını kınamıştım. Bilal'le ilgili dosyada savcının tutumu beni rahatsız ediyor. Bu dosya kesinlikle kapatılmaz. Yolsuzlukların kapatılması gibi bir durum sözkonusu değil. Bilal'in konusuda zaten yardım vakfıyla ilgilidir." 

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2014, 01:25

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER