Burhan Kuzu'nun oğlundan "cinayet" iddiasına yanıt

Burhan Kuzu, 1 Kasım’da hayatını kaybetmişti

Burhan Kuzu'nun oğlundan "cinayet" iddiasına yanıt

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybeden eski AKP İstanbul milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu'nun "aslında bir cinayete kurban gittiği" iddiasına oğlu Süleyman Kuzu yanıt verdi.

Babasının Koronavirüs'e yakalandığını ifade eden Süleyman Kuzu, "Tedavi sürecini yakından takip ettik. İki kez Sitokin Fırtınası’na maruz kalınca kurtarılamadı” dedi.

Hürriyet'ten Musa Kesler'in haberine göre, Süleyman Kuzu, söz konusu iddialara karşın şöyle konuştu:

“Babam 17 Ekim’de rahatsızlandı. Ateşi yükseldi. Bana ‘Oğlum ne olur ne olmaz, bir test yaptırayım’ dedi. Hastaneye gitti. Testler yapıldı, pozitif çıktı. Ateşi yükseliyordu. Tedaviye aldılar. Birkaç gün sonra kan değerleri iyice düşmeye başladı. İlaçlara vücudu cevap vermiyordu. ‘Sitokin Fırtınası’ diye bir durumdan bahsetti doktorlar. Bağışıklık sisteminin sağlam hücrelere yönelik bir saldırısı şeklinde. Bu her hastada olmuyormuş. Bir ara düzeldi kan değerleri. İyiye gitmeye başladı. Ama ikinci defa ‘Sitokin Fırtınası’ başlayınca bütün değerleri altüst oldu. Kan değerleri düştü, kurtarılamadı maalesef.

"BABAMIN TEDAVİ GÖRDÜĞÜ HASTANE EN GÜVENDİĞİMİZ HASTANE, HER ŞEYİ YAKINDAN TAKİP ETTİK"

İlk günden itibaren biz de süreci yakından takip ettik. Durumu ağırlaşmadan önce telefonla da görüşebiliyorduk. Babamın tedavi gördüğü hastane en güvendiğimiz hastane. O yüzden oraya gittik zaten. Babamın hastalık süreçleri gözümüzün önünde gerçekleşti. Yapılan her işlemle ilgili bilgilendiriliyorduk. Her şeyi yakından takip ettik. Bu konudaki bütün iddialar asılsızdır. Hiçbir kıymeti yok.

"GİZLİ SAKLI BİR DURUM DEĞİLDİ"

Olayın heyecanı ve üzüntüsü içinde babamın hasta olduğunu duyurmak aklımıza gelmedi. Zaten öyle hemen duyurmak gibi bir mecburiyet de yok. İnsan kendi derdine düşüyor. O telaş halinde aklımıza öyle bir şey gelmedi. Hastaneye her gün gidiyorduk ama babamı göremiyorduk. Gizli saklı bir durum da değildi ama o halde ne duyurmak geldi aklımıza ne de paylaşmak. Zaten babam da duyulmasını istemedi ‘gerek yok oğlum’ diyerek.”

Kuzu’nun tedavi gördüğü hastanenin ilgili birimleri de hastaların durumuyla ilgili açıklamayı ancak hasta yakınlarının yapabileceğini belirtti.

SİTOKİN FIRTINASI NEDİR?

Sitokinler bağışıklık sistemi tarafından salınan moleküler ağırlıklı çözünür proteinler. Hücreler arası etkileşim ve iletişimi sağlıyorlar. Aşırı ve kontrolsüz salındıklarında bağışıklık sistemi sağlam doku ve hücreleri de yok etmeye başlıyor. Ateş düşmüyor ve akciğer hasarı artarak kan değerleri düşüyor. Bu durum ‘Sitokin Fırtınası’ olarak tarif ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 16:42

YORUM EKLE
YORUMLAR
kendine ait olduğun topluluğa bakamama sendromu
kendine ait olduğun topluluğa bakamama sendromu - 6 ay Önce

bu odatv gibi karşı kanallar bilmem iranlı zindaşti ile bağlantıları olduğu için öldürülmüş olabilir diyor.asıl bence kendi içindekiler rahatsız olduğu için öldürmüş olabilirler.yani düşmanı karşıda değil içerde aramak lazım.akp bu tekrar seçilmek için başkanlık sisteminden kurtulmaya çalışıyorda olabilir ve onun mimarlarından biride burhan kuzu.belkide akpden ayrılma ihtimali olduğu içinde öldürülmüş olabilir.son twetlerine bakın karşı tarafıda öven twetler var.bu kanıya nereden varıyoruz örnek muhsin yazıcıoğlu sağda siyasi rakip idi kendi tek rakip olması için bu taraftaki parlayan kişilerin öldürmesi yada ölümüne sebep olması için o mekana geç ulaşması bilerek yapılmış olma ihtimalide çok.yani insanlar birine güveniyor ama onlar onların ne askerine ne karşıdakilerin çocuklarına zerre merhamet taşıdığını zannetmiyoruz.çünkü iktidarda kalmak için her şeyi yaparlar buna eminiz.

SIRADAKİ HABER