Burgazada'da kamp yapan gençlere helikopterli polis baskını

Ateş yaktıkları iddiasıyla gözaltına alınan 54 kişi ifadelerinin ardından serbest bırakıldı

Burgazada'da kamp yapan gençlere helikopterli polis baskını

İstanbul Burgazada'da bulunan Madam Martha Koyu'nda kamp yapan gençlere polis ve zabıta sabaha karşı operasyon düzenledi.

Burak Atabay’ın BirGün’deki haberine göre, deniz polisinin botlarla katıldığı operasyona Çevik Kuvvet, Olay Yeri İnceleme, Narkotik ve Helikopter de eşlik etti.

Kamp yapan gençlerin çadırlarını tek tek arayan polis ekipleri 54 genci,"ateş yaktıkları" iddiasıyla gözaltına aldı, 32 çadıra ise el konuldu. Karakolda alınan sorguları sonrasında gençler serbest bırakıldı.

HELİKOPTERLER İLE ÇADIRLARA BASKIN YAPILDI

İstanbul'da Prens Adaları'nın ünlü koylarından Burgazada'daki Madam Martha Koyu'nda hafta sonunu değerlendirmek için gelen kampçılar bugün sabaha karşı 6.30'da polis ekiplerinin sesleriyle uyandı.

Burgazada'da yaşayan yurttaşların ihbarı sonucunda denizden botlarla, havadan ise helikopter desteğiyle gerçekleşen operasyona çevik kuvvet ekipleri, narkotik ekipleri ve olay yeri inceleme ekipleri de katıldı.

Koyda bulunan 50-60 kadar çadıra baskın düzenleyen polis, kamp yapan gençleri tek tek çadırlarından çıkardı. Boşaltılan çadırları arayan polis 54 genci ateş yaktıkları gerekçesiyle gözaltına aldı. Suçlamayı kabul etmeyen gençler sağlık kontrollerinin ardından Burgazada karakolunda sorguya alındı.

Operasyon esnasında polislere "Ülkede bu kadar pislik ilçe varken onlara böyle niye dalmıyorsunuz da, İstanbul'un salak temposundan kendini doğaya atıp huzur depolamak isteyen, yaşları en fazla 25-30 olan, illegal iş yapmayan, doğa severlere şafak operasyonu yapıyorsunuz?" diye sorduklarını belirten gençler, sorularına cevap alamadıklarını aktardı.

Yakılan ateşten dolayı gözaltına alındıklarını söyleyen kampçılar, ateş yakıldı diye gösterilen yerlerin geçmişten kaldığını ve onlarla bir ilgisinin olmadığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2017, 18:34

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER