"Bu kadına iyi bakın, iyi bakın çünkü bu kadın umudun simgesidir"

Emel Korkmaz, oğlunun hayali için koşacak

"Bu kadına iyi bakın, iyi bakın çünkü bu kadın umudun simgesidir"
Gezi Parkı protestoları sırasında öğrenim gördüğü Eskişehir’de girdiği ara sokakta polis ve esnaflardan oluşan bir grup tarafından feci şekilde dövülerek öldürülen 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, oğlunun hayalleri için İstanbul Maratonu’na katılmaya hazırlanıyor.

50 yaşında maraton için antrenman yapan anne Korkmaz, hali hazırda 52 öğrenciye eğitim bursu veren Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın (ALİKEV) bursiyer sayısını artırmayı hedefliyor.

Koşu kampanyasına destek ise çığ gibi artıyor. İlk olarak 30 bin lira hedefiyle başlatılan kampanya 2 günde 50 bine ulaştı.

Milliyet’ten Çiğdem Yılmaz’ın haberine göre, bir öğrenciye yıllık burs bedeli olarak 2 bin 500 lira sağlayan vakıf, anne Korkmaz’ın koşusuyla şimdiden 20 öğrencinin 1 yıllık burs ihtiyacını garantiye almış oldu.

“ALİ’NİN HAYALLERİ PEŞİNDE KOŞACAĞIM”

38. Vodafone İstanbul Maratonu’nda koşacak olan anne Emel Korkmaz, “Ali’min büyük hayalleri vardı. Ama katiller hayallerini tamamlamasına izin vermedi. Ali’min yarım kalan hayallerini tamamlamak için bu koşuya hazırlanıyorum. Okumak isteyen onlarca çocuk var. Ali öğretmen olup bu çocukları okutacaktı ama okuyamadı. Bu çocukların okuması için elimden gelen her şeyi yapacağım ve Ali’nin hayalleri peşinde koşacağım” dedi.


 
KOŞUYA KADAR ANTRENMAN
 
Kampanyaya kısa sürede çok fazla bağışın yapılmasının kendisine umut verdiğini belirten Korkmaz, “Çevremdeki duyarlı insanların varlığı beni daha da güçlendiriyor. Çünkü 19 yaşında bir çocuğu kaybetmenin acısı tarif edilmez, ben Alim’in acısını hala yaşıyorum. Bu hayatta Alisiz benim adıma iyi olan hiçbir şey yok. Ama Ali gibi gençleri gelecek güzel günlere hazırlamak için yapmamız gereken çok şey var. Biz şimdilik 52 öğrenciye destek oluyoruz. Bu sayının artacağına da inanıyoruz. Bu nedenle 13 Kasım’da gerçekleşecek bu koşuya tüm duyarlı vatandaşlarımızı bekliyorum. Duyarlı insanları yanımda ve çevremde görmek umudumu daha da artırıyor” diye konuştu.
 
Öte yandan Korkmaz, gerçekleşecek koşu için her sabah antrenman yaptığını ve bu antrenmanlarını koşu gününe kadar sürdüreceğini belirtti.


 
AĞABEY DE DESTEK ÇAĞRISINDA BULUNDU
 
Ali İsmail’in ağabeyi Gürkan Korkmaz da sosyal medya hesabından annesinin maratona hazırlanırken koştuğu bir fotoğrafı paylaşarak şu sözlerle destek çağrısında bulundu; “Şu fotoğrafa iyi bakın, çünkü bu koşan kadın 50 yaşında. Dahası bu kadının 19 yaşındaki bir oğlu dövülerek, evet dövülerek tekmeyle, yumrukla öldürüldü. Şimdi o gencin, Ali İsmail Korkmaz’ın annesi ne mi yapıyor? Karalar bağlayıp yas tutmuyor, oğlunun hayallerinin peşinde koşuyor. Öğretmen olup aydınlık gençler yetiştiremediği için oğlu, kendisi çabalayıp onun adına kurduğu Ali İsmail Korkmaz Vakfı’yla öğrencilere burs veriyor. Bu kadına iyi bakın, iyi bakın çünkü bu kadın umudun simgesidir.”
 
Emel Korkmaz'ın kampanyasını görüntülemek ve destek olmak için: http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC9584
 
Kampanyaya destek olmak isteyen gönüllüler http://www.alikev.org/adimadim  adresinden gerekli bilgileri edinebiliyor.
 
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2016, 17:59

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER