Boğaziçi Üniversitesi'nde kadın akademisyenlerden 8 Mart nöbeti

kademisyenler, rektörlüğün kendilerine gönderdiği 8 Mart tebrik paketlerini 'Kabul etmiyoruz', 'Vazgeçmiyoruz' dövizleri ile birlikte rektörlüğün kapısına bıraktı

Boğaziçi Üniversitesi'nde kadın akademisyenlerden 8 Mart nöbeti

Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasına karşı protestoların sürdüğü Boğaziçi Üniversitesi’nde, kadın akademisyenler 8 Mart nöbeti tuttu. Akademisyenler, rektörlüğün kendilerine gönderdiği 8 Mart tebrik paketlerini rektörlüğün kapısına bıraktı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kararıyla AKP’li Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesine rektör olarak atanmasına karşı üniversitede görev yapan akademisyenlerin başlattığı nöbet eylemi bugün de sürdü. 46’ncu kez üniversitenin Güney Kampüsü meydanında toplanan akademisyenler, rektörlüğe sırtlarını dönerek nöbet eylemine devam etti.
 
Öte yandan üniversitenin kadın akademisyenleri 8 Mart nöbeti tuttu.

Güney Kampüs’te toplanan akademisyenler mor maskeler takıp, taşıdıkları “Kabul etmiyoruz”, “Vazgeçmiyoruz” dövizleri ile Melih Bulu’nun istifasını istedi. Akademisyenler kadına yönelik şiddeti, kadın cinayetlerini, kadın ve LGBTİ+’lara yönelik her türlü ayrımcılığı da protesto etti.
 
Eylemin ardından bazı akademisyenler, rektörlüğün 8 Mart tebrik paketlerini “Kabul etmiyoruz”, “Vazgeçmiyoruz” dövizleri ile birlikte rektörlük kapısına bıraktı.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2021, 07:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER