Beşiktaş saldırısında kardeşini kaybeden abla: 'Şehit' demek kolaya kaçmak

Beşiktaş saldırısında kardeşini kaybeden abla: 'Şehit' demek kolaya kaçmak

Beşiktaş'taki saldırıda 19 yaşında hayatını kaybeden Berkay Akbaş’ın ablası Selin Akbaş "Bir şeyler yapılması gerekiyor. ‘Kader, şehit’ demesi kolaya kaçmak. Ve bu beni kahrediyor" ifadelerini kullandı.

Kardeşinin şans eseri bulunduğu bir yerde, saldırıda yaşamını kaybetmesini haksızlık olarak nitelendiren Selin Akbaş, şunları söyledi:

"Benim masum kardeşim gitti. 19 yaşında bir çocuğun kime, nasıl zararı olabilir ki? Herkese dokunan, sevgi dolu bir insandı kardeşim. Sokakta yürümekten korkar hale geldik. Bir şeyler yapılması gerekiyor. ‘Kader, şehit' demesi kolaya kaçmak. Ve bu beni kahrediyor. Kardeşimi sadece tesadüfen oradan geçmesi yüzünden katlettiler. ‘8 sivilden biri' demek, sonra unutmak korkunç. Adı yaşasın. İnsanlar unutmasınlar Berkay'ı. İnsanların bunu normalleştirmesini istemiyorum. 19 yaşındaki çocuğun bu şekilde öldürülmesi normal değil çünkü." ​

Hürriyet'ten Mesude Erşan'ın haberine göre, Baba Salim Akbaş da oğlunun ardından şöyle konuştu: "Asfalta, kan gölünün içine iki karanfil bırakarak, lanet okuyarak terör bitseydi biterdi. Ama bitmiyor. Asli görevini yapması gerekenler gerektiği gibi yapmıyorlar. Devletime, bayrağıma, ülkemi ayakta tutan tüm değerlere saygılıyım. Ama değerleri dejenere edenlere karşıyım. Oğlumun tabutunu örten bayrak verilirken bile birileri ‘Almaz' demiş. Benim bayrakla derdim yok ki. Oğlum o bayrağın altında özgürce doktorluk yapmak istiyordu. Birileri mani oldu, birileri de çanak tuttu, ben bunları lanetliyorum."

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2016, 16:08

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER