Berat Albayrak istifa ettiğini duyurdu

Albayrak, istifa mesajında "At izi it izine karıştı, Cenabı Allah sonumuzu hayreylesin!" ifadesini kullandı

Berat Albayrak istifa ettiğini duyurdu

Hazine ve Maliye Bakanı Bert Albayrak, resmi Instagram hesabından istifa ettiğini duyurdu.

Albayrak'ın Twitter hesabının da kapatıldığı görüldü.

Albayrak istifa kararını sağlık sorunları nedeniyle aldığını duyurdu.

Albayrak'ın paylaşımı şöyle:

    Kamuoyunun dikkatine

    Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

    Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan büyük değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

    Enerji'de olduğu gibi Ekonomi'de de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşaallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

    Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yalın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler.

    At izinin iti izine karıştığı, Hak ve batık ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun. Türkiye tarihindeki belkide en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yılık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.

    Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri Sırat-ı Müstakim'den ayırmasın.

    Sonumuzu hayreylesin...

    Berat Albayrak

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2020, 17:33

YORUM EKLE
YORUMLAR
etme bulma dünyası
etme bulma dünyası - 9 ay Önce

iş hayatında bir laf vardır ustanı hatalı sollamıyacaksın yani sıranı bekleyeceksin mealinde.şimdi eski başbakan davutoğlu var.bu adamı tuttuğumuz falan yok ama bu adam iyi biri olur kötü biri olur onuda çok bilmiyoruz.bu adam 2008 falan siyasete girmiş basamak basamak başbakan olmuş yani milletin çoğunluğunun itimadını toplamış gelmiş yüzde 49 ile seçim almış.tabi o ara terör olayları için farklı yorumlar yapanlarda o ihtimalde olabilir.sonuçta almışmı almış.bu albayrak ve çevresi sırasını beklemeden bu adama zorla istifa ettirdilermi ettirdiler.yaa işte dünya böyle adil bir yer.adalet geçikir ama asla gelmemezlik yapmaz..yani bu damat belli bir süre görev alıp sırasını bekleseydi bu sonuç olmazdı hemen yükselme hırsına kapılırsan irtifa kaybında o boyutta olur.

SIRADAKİ HABER